Bo McCalebb je bil polovično uspešen pri metih za dve (3/6) in za tri (2/4) točke in je bil s 16 točkami prvi strelec tekme. Foto: Reuters
Danny Green je zadnjič igral za Union Olimpijo. Dosegel je 10 točk in pokazal tudi nekaj lepih potez v obrambi. Foto: Reuters
Ratko Varda
Ratko Varda je do polčasa dosegel 7 točk, nato pa ni več veliko igral. V odločilnih trenutkih, minuto pred koncem, spet poskusil za tri, je precej nespametno poskusil s trojko vrniti upanje, vendar mu ni uspelo. Foto: Reuters
David Moss in Davis Bertans
Davis Bertans, ki je pred dobrim mesecem v Sieni igral zelo pogumno, tokrat v 13 minutah ni dosegel točke. Foto: Reuters
Jaka Blažič in Igor Rakočević
Zaradi poškodbe Kaukenasa Igor Rakočević dobiva veliko priložnosti za igro in je imel v Sienini ekipi z 29 minutami največjo minutažo. Upravičil jo je s 14 točkami in 6 skoki. Foto: Reuters
V skupini D ima Union Olimpija še naprej le zmago - nad Prokomom, ki je tokrat doživel polom proti Barceloni, saj je na domačem parketu izgubil s 45:76. V tretji četrtini je bilo 4:23. Najboljši igralec je bil Erazem Lorbek, ki je za zmagovalce dosegel 15 točk in dodal še osem skokov. Najboljši strelec v zgodovini Evrolige Juan Carlos Navarro ni igral. Foto: EPA

Olimpija je v nasprotju s pričakovanji (nekateri so se zaradi neizpolnjenih denarnih obveznosti vodstva kluba do igralcev bali novega poloma) v 34. minuti vodila s 55:53, vendar ni znala izkoristiti težav nenavadno blede Siene. Ob začetku zadnje minute sta s trojko, po kateri bi se lahko zaostanek znižal na točko, neuspešno poskusila Danny Green (odigral je zadnjo tekmo v Stožicah) in Ratko Varda.

Dvojni dvojček Markote
Kljub nespretno odigrani končnici si je Olimpija zaslužila aplavz, saj je pokazala srčno igro in dobro obrambo, usoden pa je bil spet met za tri točke (2/19). Možnosti za preboj med 16 najboljših evropskih ekip so le še teoretične. Damir Markota je dosegel 10 točk in zbral kar 15 skokov, kar zgovorno priča, kako drugače je bil motiviran kot pred tednom dni v Barceloni. Pri gostih je bil prvi strelec Bo McCalebb (16).

Prva četrtina (15:21): Spet slab začetek Olimpije
Kot da bi se Union Olimpija trudila, da si čim prej nabere vsaj 10 točk zaostanka - tokrat ji je to "uspelo" že po dobrih dveh minutah igre, čeprav je oslabljena Siena že v prvi minuti ostala brez McCalebba, ki je moral zaradi poškodbe z igrišča. Po minuti odmora je bilo razmerje moči enakovrednejše. Kar tri minute in 15 sekund je sicer minilo, ko je prvi točki dosegel Ratko Varda, toda po njegovi trojki v 7. minuti je bil zaostanek že zelo zmeren (9:13).

Druga četrtina (18:16): Končno samozavest v igri
Olimpija se je le otresla pritiska in s šestimi zaporednimi točkami napovedala boj za zmago. Med strelce se je vpisal Woodside. Po zabijanju Deona Thompsona je bilo 19:21, ob prostih metih Markote pa je bil izid že izenačen. V 14. minuti je slabih 6.000 gledalcev v Stožicah pozdravilo prvo vodstvo 25:23, veselje pa je ob trojki McCalebba, ki na začetku tekme le ni dobil resnejše poškodbe, hitro minilo. Toda z isto mero je vrnil Woodside. Varda je s polaganjem priboril štiri točke prednosti, naslednjih 6 točk pa je dosegla Siena. V zadnji minuti prvega polčasa je trojko zadel Moss in ob odmoru so gostje vodili s 33:37.

Tretja četrtina (16:16): Sieni ni uspelo pobegniti predaleč
Siena je držala minimalno prednost. Green je s polaganjem znižal na 39:40, toda v obrambi ni dobro pokrival Rakočevića, ki je zadel trojko za svojo 12. točko. Naslednji, ki je od daleč uničeval Olimpijin koš, je bil Moss in razlika je narasla na 43:50. Markota in Thompson sta spet približala ljubljansko ekipo na le tri točke. Pred zadnjo četrtino je bilo 49:53.

Zadnja četrtina (8:10): Koš je bil na koncu zaklet
Olimpija je ohromila Sieno in dosegla prvih 6 točk v drugem polčasu. Stožice so spet spominjale na nepozabno lansko jesen. Green je na svoji zadnji tekmi končno grizel tudi v obrambi, po njegovem košu v 24. minuti je Olimpija spet povedla (55:53). Žal zadnjič. Čeprav je Siena v zadnji četrtini zgrešila šest trojk, je v finiš tekme vseeno vstopila z boljšim izhodiščem, saj je bil koš za Olimpijine strelce kar naenkrat začaran, kar je tekmec z nizom 0:8 izkoristil. Minuto pred koncem sta za tri neuspešno poskusila Green in Varda, BoMcCalebb pa je 31 sekund pred koncem s prostima metoma povišal vodstvo na 55:61 in odločil tekmo.

7. KROG, skupina D:
UNICS KAZAN - GALATASARAY
72:61 (21:23, 14:11, 22:15, 15:12)
Lyday 17, Domercant 13, Greer 12; Lakovič 12 točk (za dve točki 2/2, trojke 2/3) in 3 skoki v 24 minutah, Lucas 8.

45:76 (14:14, 12:22, 4:23, 15:17)
Seweryn 10; Sada 17, Lorbek 15 (za dve točki: 6/7, 8 skokov v 25 minutah), Perović 10.

97:75 (22:22, 18:17, 29:23, 28:13)
Mumbru 15, Banić in Blums po 12; Shuler 19, Moerman 16.

FENERBAHČE - OLYMPIACOS
86:70 (16:17, 26:19, 17:20, 27:14)
Jerrells 17, Ukić 16 ... Vidmar 6 (za dve 3/4) v 12 minutah; Hines 14.

CANTU - CAJA LABORAL
71:68 (12:21, 23:9, 17:6, 19:32)
Basile 18, Mazzarino 14; Teletović 24, Oleson 12.

78:81 (18:26, 19:19, 25:23, 16:14)
Slaughter 21, Tucker 11; Krstić 20, Hrjapa 19.

PANATHINAIKOS - ZAGREB
94:76 (24:22, 24:27, 23:13, 23:14)
Batiste 18, Logan in Calathes po 13; Mulaomerović 18, Simon 15... Ožbolt 2 (1/1 za dve) v 17 minutah.

62:66 (14:18, 8:19, 21:15, 19:14)
Mallet 21, Hill in Riddick po 9; Savanović 16, Barač 12, Vujačič 10 (3/5 za dve, 1/4 za tri) v 35 minutah.