Kevin Garnett je imel ob Paulu Pierceu najboljši plus-minus indeks (+18). Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James sezono Lige NBA spet končuje s kislim obrazom. Foto: Reuters

Boston je na šesti tekmi v svojem TD Gardnu zmagal s 94:85. Sredi tretje četrtine je bilo še 57:57, do konca tega dela igre pa so gostitelji že vodili s 76:67. LeBron James je 9 minut pred koncem zadel dve zaporedni trojki in znižal na 78:74, a so gostitelji kaznovali številne izgubljene žoge Cavsov in pobegnili na neulovljivo prednost 88:74.

James blizu četvernemu dvojčku
Kevin Garnett
je za Boston dal 22 točk, ladjo Clevelanda pa je v prvem polčasu v ravnotežju držal Mo Williams (20 točk, v drugem le še dve). V drugem polčasu je vse breme prevzel James, ki je sicer dosegel trojni dvojček (27 točk, 19 skokov, 10 podaj), a je izgubil tudi 9 žog. Razmerje v izgubljenih žogah je bilo kar 22:13 v škodo Clevelanda.

Rivers: "Verjeli smo že pred začetkom sezone"
"Že na pripravah na sezono sem vedel, da lahko posežemo tako daleč, saj smo bili v primerjavi s predlansko sezono precej boljši v vseh elementih igre, predvsem pa v želji, da spet stopimo na vrh Lige NBA," je ponosno razlagal trener Bostona Doc Rivers.

Boston dobil tri zaporedne tekme
Cleveland je v rednem delu sezone zbral kar 11 zmag več kot Boston, a končnica je očitno povsem drug svet. "Že nekaj let zapored smo na lastni koži občutili, da v končnici vladajo drugačne zakonitosti kot v rednem delu. Upali smo, da bo letos drugače, a Boston je odigral fantastično serijo," je poraz priznal trener Mike Brown. Boston je dobil zadnje tri tekme v seriji in se bo zdaj v konferenčnem finalu meril z Orlandom. Prva tekma bo v nedeljo na Floridi.

Liga NBA, konferenčni polfinale, Vzhod:
BOSTON (4) - Cleveland (1) 4:2
94:85 (25:22, 26:27, 25:18, 18:18)
Garnett 22 (met: 11/19) in 12 skokov, Rondo 21 in 12 skokov, Pierce in Wallace po 13, T. Allen 10, R. Allen 8, Perkins 6, Davis 1; James 27 (met: 8/21), 19 skokov in 10 podaj, Williams 22, O'Neal 11, Parker 7, Varejao 6, Jamison 5, West 3, Ilgauskas in Moon po 2.

Atlanta (3) - ORLANDO (2) 0:4
Finale, nedelja:
ORLANDO (2) - BOSTON (4) 0:0
Zahod, finale, ponedeljek:
LA LAKERS (1) - PHOENIX (3) 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.