Bobby Brown je z 41 točkami izenačil strelski rekord Evrolige. Foto: EPA
Košarkarji Unicaje (na fotografiji Kosta Perović), so bili nemočni proti Žalgirisu. Foto: EPA
Zoran Planinić
Zoran Planinić je bil s 16 točkami najboljši strelec Himkija, vendar njegov met iz igre ni bil bleščeč (5/17). Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek (12 točk) je v 29 minutah zadel štiri od enajstih metov iz igre, imel pa je še osem skokov. Foto: EPA
V letošnji Evroligi je Barcelona doživela le dva poraza, oba proti ruskima ekipama, prvega ob koncu prvega dela Evrolige doma proti CSKA-ju (75:78), drugega pa danes proti Himkiju. Foto: EPA
Mirza Begić
Mirza Begić je zadel dva izmed petih metov, zbral je tudi sedem skokov. Foto: EPA

Unicaja se je dobro upirala litovskemu velikanu, ki je naposled le strl odpor Špancev in na krilih dobro razpoloženih Mindaugasa Kuzminskasa ter Paulisa Jankunasa tekmo dobili. Zoran Dragić je ob porazu svoje ekipe zbral 8 točk, za dve je metal 2/2, za tri 1/1. Na parketu je prebil dobrih 12 minut (12:21).

Brown izenačil rekord Evrolige
Zelo napeto pa je bilo v Carigradu, kjer je sta bila strelsko izredno učinkovita domači Bojan Bogdanović, ki je zbral 31 točk, in igralec tekme, Sienin Bobby Brown, ki je vknjižil 41 točk. Brown je s tem izenačil strelski rekord v Evroligi in postal šele četrti igralec, ki je zbral 41 točk. Toliko sta jih leta 2001 v dresu Peristerija vknjižila pokojni Alphonso Ford in košarkar PAF Bologne Carlton Myers. Leta 2002 je 41 točk za Efes Pilsen zbral Kaspars Kambala.

Himki nadigral Barcelono
Himki je v 2. krogu Evrolige nadigral Barcelono in zmagal z 78:65. S tem je končan niz devetih zaporednih zmag Kataloncev v gosteh. Morda je Barcelono preveč uspaval uspeh na velikem nedeljskem derbiju proti Realu, morda ji je preveč manjkal poškodovani Juan Carlos Navarro ... Zlasti v tretji četrtini je v napadu igrala nezbrano in zaostajala že za 14 točk (62:48), vendar je dosegla zadnjih sedem točk v tem delu igre in večina je pričakovala, da bo zadnja četrtina tesna. To se ni zgodilo, ruska ekipa je hitro pobegnila na plus 15 (70:55) in slavila zanesljivo zmago.

Barcelona je v drugem polčasu zmogla le 24 točk, v prvem pa jih je kar 46 prejela. Erazem Lorbek je dosegel 12 točk. Zadel je obe trojki, pri metu za dve točki pa ni bil posebej natančen (2/9).
San Emeterio odločil v Tel Avivu
Na drugi tekmi skupine F je Caja Laboral v Nokia Areni presenetila Maccabi (70:71). Španci so blesteli v drugi četrtini (9:24) in odšli na odmor s prednostjo 12 točk (32:44).
Maccabi je v tretji četrtini (24:6) zaigral kot prerojen in prevzel vodstvo. Jogev Ohajon je 29 sekund pred koncem zadel za 70:69, a je po minuti odmora Fernando San Emeterio s prodorom poskrbel za novo vodstvo Caje. Ostalo je še devet sekund, Ohajon ni bil natančen, sirena pa je prehitela zadnji poskus Maccabija.
Panathinaikos brez možnosti v Carigradu
V skupini E je Anadolu Efes prepričljivo odpravil Panathinaikos (78:64). Vse je bilo odločeno že po 30 minutah (64:43). Blestel je Jordan Farmar, ki je prispeval 13 točk. Nekdanji organizator igre pri LA Lakersih (leta 2009 in 2010 se je z Jezerniki veselil naslova v Ligi NBA) je zadel tri trojke. Saša Vujačić je dosegel šest točk v 18 minutah.
19 točk Nachbarja, a bolj zadovoljen je bil Begić
Madridski Real je po pričakovanju zmagal v Bambergu (67:82). Boštjan Nachbar je bil najboljši strelec ekipe Brose Baskets z 19 točkami, zadel je tudi štiri trojke. Pri Madridčanih je Mirza Begić dosegel štiri točke in sedem skokov.

Evroliga, 2. del, 2. krog

Skupina E:
BROSE BASKETS - REAL MADRID
67:82 (22:26, 16:21, 19:16, 10:19)
Nachbar 19 (2/4 za dve, 4/7 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 24 minutah, Gavel 17, Ogilvy 15; Mirotić 19, Carroll 13, Rodriguez 11 ... Begić 4, 7 skokov in 3 podaje v 21 minutah.

ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS
78:64 (24:17, 21:15, 19:11, 14:21)
Farmar 13, Lucas 12, Savanović 11 ... Vujačić 6 (2/8 iz igre) v 17 minutah; Bramos 16, Schortsanitis 15, Kapono 10.

ŽALGIRIS - UNICAJA MALAGA
75:63 (21:17, 13:13, 18:21, 23:12)
Kuzminskas 16; Calloway in Zorić po 11 ... Dragić 8 (2/2 iz igre, 1/1 za tri).

ALBA BERLIN - CSKA MOSKVA
57:75 (13:24, 15:16, 19:17, 10:18)
Wood 14; Teodosić 17.

CSKA MOSKVA 2 2 0 +37 4 REAL MADRID 2 2 0 +29 4 ŽALGIRIS 2 1 1 +11 3 UNICAJA MALAGA 2 1 1 -9 3 PANATHINAIKOS 2 1 1 -13 3 ANADOLU EFES 2 1 1 -5 2 BROSE BASKETS 2 0 2 -18 2 ALBA BERLIN 2 0 2 -32 2