Saša Vujačić je z 8 točkami Anadolu Efesu pomagal do zmage nad aktualnim evropskim prvakom, Olympiacosom. Foto: EPA
Miloš Teodosić
Srbski zvezdnik moskovskega CSKA-ja Miloš Teosodić ni mogel preprečiti poraza svoje ekipe. Foto: EPA
Žan Tabak
Žan Tabak, trener Caje Laboral, je bil navdušen nad predstavo svojih varovancev. Foto: EPA

Že v torek so se na zaključni turnir uvrstili košarkarji madridskega Reala, ki je bil boljši do Maccabija.
Anadolu Efes še vsaj dva dneva v Evroligi
Turki so si igranje v Evroligi zagotovili za vsaj še dva dni, saj bo v petek na sporedu že 4. tekma, ki se bo odigrala v športni dvorani Abdi Ipekci. Košarkarji Anadoluja so bili v primerjavi s tekmami v Pireju tokrat z razdalje precej učinkovitejši, zadeli so 8 od 15 metov za tri (53,3-odstotna uspešnost). Gostitelji so v tretji četrtini s trojko Saše Vujačića, ki je na koncu zbral 8 točk, povedli že za 19 točk (65:46), pred zadnjo četrtino so imeli 15 točk naskoka (65:50).

Na začetku zadnje četrtine so Grki nakazali morebitni preobrat, ko v uvodnih dveh minutah košarkarji Anadoluja niso dosegli niti točke, a so se še pravočasno pobrali in tekmo mirno pripeljali do konca. Jamon-Alfred Lucas je ob sireni s trojko postavil končni izid 83:72. Peta tekma bo v petek zvečer.

Rusi (tudi brez točk Hrjape) povsem nemočni
Klonili so tudi košarkarji moskovskega CSKA-ja, ki so bili proti Caji Laboral popolnoma nemočni. Španci so šestkratne evropske prvake popolnoma nadigrali, največji delež je k zmagi prispeval Thomas Heurtel, ki je zbral 21 točk. Pri Rusih, kjer je 'manjkal' predvsem Viktor Hrjapa (v 18 minutah ni dosegel niti točke), ni bilo pretirano razpoloženega igralca, pri 11 točkah sta se ustavila najboljša Vladimir Micov in Aaron Jackson.

Evroliga, 3. tekme četrtfinala:
ANADOLU EFES
- OLYMPIACOS 1:2
83:72 (19:17, 18:12, 28:21, 18:22)
Farmar 17, Erden in Savanović po 15 ... Vujačić 8 (met za dve 1/3, met za tri 2/2, prosti meti 0/2), 1 skok, 2 podaji in 1 blokada v 18 minutah; Law 19, Printezis 11.

CAJA LABORAL - CSKA MOSKVA 1:2
93:72 (15:14, 28:10, 27:15, 23:33)