Sorodna novica Pred Cedevito Olimpijo devet tekem za popravo vtisa in potrditev napredovanja

Ljubljančani so tako s porazom začeli drugo polovico sezone Evropskega pokala in so še naprej prikovani na dno lestvice. V Bursi so bili praktično vso tekmo v podrejenem položaju, gostitelji so ves čas držali vse niti igre v svojih rokah.

Njihova najvišja prednost je znašala 23 točk, dosegli so jo v tretji četrtini, ključnih pa je bilo predvsem uvodnih deset minut obračuna, ki ga je Cedevita Olimpija izgubila s 30:15. Padla je v zaostanek, ki ga do konca ni zmogla več nadoknaditi.

Odločilna je bila obramba ljubljanskih zmajev, ki je na trenutke sploh ni bilo. Yogi Ferrell je bil s 23 točkami najučinkovitejši strelec na tekmi, 20 jih je dodal Josh Adams. Pri gostiteljih je največ točk zbral Onuralp Bitim (20).

Josh Adams je bil eden bolj razpoloženih posameznikov Cedevite Olimpije, v zadnji četrtini je poskrbel tudi za akcijo tekme. Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

Bursaspor izkoriščal vrzeli v ljubljanski obrambi
Ljubljančani tekme niso začeli najbolje. Drugače povedano, gostitelji so bili v uvodnih minutah razred zase. Z delnim izidom 10:2 so hitro pobegnili nasprotniku, kaznovali so vsako obrambno nepozornost in pridno polnili koš. Dobro minuto in pol pred koncem uvodne četrtine je Ömer Utku Al zadel že za +18 (30:12). S trojko je izid po prvih desetih minutah postavil Amar Alibegović (30:15). Turški prvoligaš je bil bolj razigran, žoga je v primerjavi s slovenskim lepo tekla od roke do roke, precej manj je bilo napačnih potez, razmerje v podajah je bilo 10:3.

Adams in Ferrell sta dosegla skoraj polovico točk ljubljanskega kolektiva. Foto: KK Cedevita Olimpija/Igor Jagić

Olimpija se je vendarle prebudila
V drugi četrtini se je igra varovancev Jurice Golemca popravila. Po zaslugi Eda Murića in predvsem Yogija Ferella so z delnim izidom 8:3 zaostanek malce zmanjšali (35:23), Ferrell je s trojko v 14. minuti tudi stopil zaostanek pod dvomestno število (38:31). Dobra igra Ljubljančanov v napadu se je nadaljevala, po trojki Murića so imeli Turki le še dva koša prednosti (40:34), a so se nato pobrali in spet ušli. Gostje niso našli odgovora za razpoloženega Onuralpa Bitima (14 točk v prvem polčasu). Ko je domača ekipa povedla s +14 (50:36), je Golemac dve minuti pred koncem polčasa zahteval odmor. Cedevita Olimpija je četrtino sicer dobila (25:26), a velik zaostanek iz prvih desetih minut, v katerih je izstopala predvsem slaba obramba, je ostal skoraj nespremenjen (55:41).

Turki prestavili v višjo prestavo
Začetek tretje četrtine je spominjal na začetek uvodne četrtine: Turki so se razleteli po parketu, zadevali so koše od vsepovsod, David Dudzinski je s trojko dokončal delni izid 10:2 za 22 točk razlike in Golemca prisilil v minuto odmora. Minuta, ki Ljubljančanom ni pretirano pomagala. Bitim je v 26. minuti zadel za najvišjo prednost na tekmi (73:50). Nalet gostiteljev sta za silo ustavila Murić s trojko in Josh Adams z dodatnimi štirimi točkami. Do konca tretje četrtine, v kateri so Ljubljančani malce popravili met za tri točke, so nekaj napak v napadu storili tudi košarkarji Bursasporja, Matic Rebec, Alen Omić in Alibegović so to izkoristili in zaostanek zmanjšali na -16 (80:64).

Golemac izključen v zadnji četrtini
V zadnji četrtini so Turki bolj ali manj le še mirno nadzorovali potek srečanja. Resda so se Ljubljančani trikrat približali na 13 točk zaostanka, a kaj več jim ni uspelo. Za akcijo tekme je dobrih šest minut pred koncem s krasnim zabijanjem iz protinapada poskrbel Adams, ki je zabil za 89:75. Kmalu zatem je bil izključen Golemac, še pred odhodom iz dvorane je cinično stisnil roko vsem trem sodnikom. Tekma je bila izgubljena, vprašanje je bilo le, kako visok bo poraz. Zaostanek se je nenehno gibal okrog 20 točk, 14 sekund pred piskom zadnje sirene je Lovro Gnjidić s trojko poskrbel za končni izid 111:93 in poraz z 18 točkami zaostanka.