Kendrick Perry je bil najboljši strelec tekme v Palači športa Mauricea Thoreza. Foto: www.alesfevzer.com

Za varovance Jurice Golemca je bila to prva uradna tekma v mednarodnih tekmovanjih po 9. marcu, ko je v Stožicah gostovala Budućnost. V nedeljo so vsi igralci in člani strokovnega štaba članske ekipe uspešno prestali testiranje na novi koronavirus. Obračun na obrobju francoskega glavnega mesta je s tribun spremljalo 850 obiskovalcev.

Najboljši strelec tekme je bil Kendrick Perry z 21 točkami. Zadel je štiri trojke iz šestih poskusov. Jaka Blažič je dodal 19 točk. Pri gostiteljih je z 20 končal Isaia Cordinier. Francozi so skok dobili kar s 46:28.

Olimpija odlično začela, a pred odmorom popustila
Cedevita Olimpija je novo evropsko sezono začela proti tekmecu, s katerim je v prejšnji sezoni dvakrat izgubila. Začetek je bil za zeleno-oranžne spodbuden. Perry je začel z dvema košema za 5:0, potem pa so zmaji v prvem polčasu znali narediti razliko. Po zaporednih trojkah Blažiča in Eda Murića, ki sta sredi druge četrtine poskrbela za vodstvo s 33:22, so imeli vajeti igre v svojih rokah. Toda Francozi so se hitro vrnili, že do odmora znižali in z izidom 34:36 napovedali oster boj v nadaljevanju.

Olimpija ima v letošnji sezoni visoke cilje. V nedeljo jih čaka tudi začetek tekmovanja v Ligi ABA, ko v Stožice prihaja Krka. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji z delnim izidom 12:0 izenačili
Gostitelji so odlično začeli zadnjo četrtino, ko so nanizali osem zapored točk. Ivan Fevrier in Damien Bouquet sta bila natančna izza črte in osem minut pred koncem je Nanterre povedel z 62:50. Golemac je vzel minuto odmora in sledil je delni izid 12:0 za zmaje. Blažič, Edo Murić, Perry in Alen Hodžić so zadeli za tri točke.

Francozi bolj zbrani v končnici
Perryju je uspelo dve minuti in pol pred koncem še zadnjič izenačiti na 69:69. Cordinier je nato zadel trojko, Dwight Buycks pa je dosegel koš in dodatni prosti met. Hodžić je odgovoril z metom izza črte, Blažič pa je z dvema prostima metoma znižal na 75:74. Buycks je zadel le en prosti met, drugega je zgrešil, a so sodniki po ogledu posnetka dodelili žogo Francozom. Chris Warren je nato potrdil zmago Nanterra.

Košarkarji Cedevite Olimpije sezono začeli s porazom

Golemac: Imamo velike težave s skokom
"Borbeno smo igrali v valovih. Na začetku tretje četrtine smo dopustili, da nam tekmeci pobegnejo. Kot organizator igre za to prevzemam polno odgovornost. Mislim, da bi moral biti bolj zbran na začetku drugega polčasa. Lahko bi popustili, a smo si izborili napet zaključek srečanja. Na tem bo treba graditi," je povedal Perry.

Trener Golemac je dodal: "Videli smo tekmo, ki smo jo ne nazadnje tudi pričakovali, z veliko nihanji v igri. Še vedno nismo vsi na ravni, na kateri bi morali biti. Zato nam ni uspelo držati kontinuitete v obrambi in napadu. Imamo velike težave s skokom, manjkal nam je center. Tekmeci so nam vzeli preveč skokov, v tem vidim prostor za izboljšavo. Prav tako moramo biti boljši v obrambi, saj smo tekmecem dopustili preveč lahkih košev."