
Šenčur, sedma ekipa rednega dela, je vodil praktično ves prvi polčas. Največja razlika je bila sedem točk. Gostitelji so spet pobegnili v uvodnih minutah drugega dela. Sredi tretje četrtine so povedli z 61:52, kar je prebudilo branilce naslova. V nadaljevanju so začeli gristi v obrambi in v zadnjih petih minutah tretje četrtine naredili delni izid 17:2.
Kazalo je, da je tekma odločena, še posebej, ko je Cedevita Olimpija na začetku zadnje četrtine povedla z dvomestno razliko. A Šenčur se je vrnil in izenačil na 75.
Končnica rednega dela je bila razburljiva. Dobro minuto pred koncem je Matej Čibej zadel trojko za vodstvo Šenčurja s 87:86. Na drugi strani je za točko prednosti gostov poskrbel Aleksej Nikolić. Filip Krajina je pol minute pred koncem zadel enega od dveh prostih metov za izenačenje na 87. Devante Jones je v zadnjem napadu zgrešil trojko in tekma se je odločala v podaljšku.
Olimpija je prišla do zmage v zadnji minuti, potem ko je po izenačenem izidu 93:93 zadela sedem od desetih prostih metov. Prvi strelec tekme je bil Čibej s 24 točkami. Pri Cedeviti Olimpiji je bil s 17 točkami najučinkovitejši Jones.
V četrtfinalu in polfinalu igrajo na dve zmagi.
“Smo v procesu priprav na končnico v Ligi ABA, v ritmu treningov, ki ga je prekinila ta tekma. Ekipa bi morala resneje vstopiti v tekmo. V prvem polčasu smo videli mehko igro, ekipa Šenčurja pa je zadevala odprte mete. Nato smo ujeli ritem, a igralci s klopi niso prinesli energije, ki smo jo potrebovali. Moram pohvaliti kakovostno igro Šenčurja, ki je igral agresivno, napadalno. Naši tekmeci so bili sijajni,” je povedal trener gostov Zvezdan Mitrović.
DRŽAVNO PRVENSTVO
LIGA OTP BANKA, četrtfinale, prve tekme
GGD ŠENČUR – CEDEVITA OLIMPIJA
96:100 (28:24, 23:21, 12:24, 24:18)
Čibej 24, Petrović 20, Krajina 18, Todorović 16; Jones 17, Nikolić 15, Daneu in Blažič po 13, Beringer 11.
Petek ob 20.15:
KRKA – ECE TRIGLAV
Sobota ob 17.30:
KANSAI HELIOS – TERME OLIMIA
Ob 19.00:
ILIRIJA – ŠENTJUR
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje