Mikael Hopkins je bil nezgrešljiv. Natančen je bil pri vseh šestih metih iz igre, zadel je oba prosta meta, zbral je še osem skokov in ukradel tri žoge. Foto: www.alesfevzer.com

V četrtek so Grke na preloženi tekmi 5. kroga v Stožicah premagali s 77:73. Tokrat so popolnoma nadigrali oslabljene gostitelje, ki so precej časa igrali z zelo mlado postavo. Možnosti za napredovanje niso več imeli in trener Makis Giatras je preizkusil vse košarkarje.

Gran Canaria na koncu pred zmaji
Osnovni cilj, preboj med 16 najboljših moštev Evropskega pokala, so košarkarji Olimpije že dosegli. Zmaji so končali na drugem mestu, saj je Trento na večerni tekmi izgubil proti Gran Canarii s 56:67.

Prav vsi igralci obeh ekip so se vpisali med strelce, pri Ljubljančanih je bil z 18 točkami najučinkovitejši Jaka Blažič. Blestel je Mikael Hopkins, ki je zadel vseh šest metov za dve točki, zbral je še osem skokov in se izkazal še s tremi ukradenimi žogami. Manjkala sta Roko Leni Ukić in Rion Brown.

Jaka Blažič in soigralci so že izpolnili prvi cilj, a tudi v drugem delu Evropskega pokala želijo napredovati. Foto: www.alesfevzer.com

Grki držali priključek v uvodnih 10 minutah
V prvi četrtini so si zmaji nabrali devet točk naskoka (16:25), a so Grki v zadnji minuti dosegli pet točk zapored. Diante Garrett je s trojko znižal na 23:27 po 10 minutah.

V drugi četrtini je prednost hitro narasla, Kendrick Perry je do odmora zbral 12 točk in Olimpija je po prvem polčasu vodila za 13 točk (34:47).

Šov zmajev v tretji četrtini
V tretji četrtini Grki kar pet minut niso dosegli niti točke. Zmaji so z delnim izidom 17:0 že odločili srečanje (44:69). Razigrala sta se Blažič in Alen Hodžić. Luka Rupnik je zaključil tretjo četrtino s trojko (53:84).

V Dimitris Tofalos Areni so nato priložnost dobili mladi upi obeh ekip. Luka Ščuka je prispeval 5 točk, Rok Radović 3, Dan Duščak pa je edino točko dosegel iz prostega meta.

"Promitheas je v drugem polčasu odpočil svoje glavne igralce. Mi smo profesionalno opravili svoje delo in čestitam svojim košarkarjem za uvrstitev v nadaljevanje tekmovanja. Naše misli so zdaj usmerjene v Ligo ABA in čakamo na razpored skupin v drugem krogu Evropskega pokala," je poudaril trener Jurica Golemac.

Začetek drugega dela 13. januarja
Drugi del oziroma Top 16 se bo začel 13. januarja in končal sredi marca. Ekipe bodo razdeljene v štiri štiričlanske skupine, v četrtfinale na dve zmagi pa bosta napredovali po dve najboljši iz vsake skupine.