Košarkarji Cedevite Olimpije se iz Beograda vračajo s porazom in zmago, saj so pred dnevi izgubili proti FMP-ju (91:88). Zmaji pa se skupno veselijo sedme zmage v Ligi ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so dobro odprli tekmo in povedli s 5:0, nato pa vodili večji del prve četrtine, največ z 22:12 slabe štiri minute pred koncem. A Mega je nato odgovorila z delnim nizom 11:0, tako da je prvi del dobila z 29:28. Olimpija je sredi druge četrtine znova povedla z občutnejšo prednostjo (40:31), a so jih domačini do glavnega odmora ujeli in ohranili točko prednosti (49:48).

Tretja četrtina je pripadla Olimpiji, ki je na odmor odšla s prednostjo 72:70, potem ko sta v zadnji minuti zadela Žiga Dimec in Rion Brown. Zadnji del je Olimpija odprla s koši Jarodda Jonesa in Kendricka Perryja za 77:70. Mega se je približala na -2, a je nato takoj – šest minut pred koncem – s trojko odgovoril Edo Murić za 82:77. Varovanci Jurice Golemca so do konca ubranili prednost.

Pri Ljubljančanih je bil z 21 točkami najučinkovitejši Kendrick Perry, Jaka Blažič jih je dodal 17.

Golemac: Zelo pomembna zmaga po dveh zaporednih porazih
Iz psihološkega vidika je to za nas zelo pomembna zmaga. Mega Soccerbet je ekipa v vrhu lestvice, v svojih vrstah imajo dva sijajna talenta s potencialom za Ligo NBA in trenutno igra odlično. Tekmeci so imeli za pripravo na srečanje z nami sedem dni, medtem ko smo mi v tekmo vstopili v težkem ritmu po dveh zaporednih porazih. Kapo dol fantom. Imeli smo nekaj težav v skoku in branjenju ‘pick-and-rolla’, a smo v drugem polčasu dvignili raven igre v obrambi. Cela ekipa si zasluži pohvale, a časa za počitek ni. Že v nedeljo začenjamo s pripravo na naslednji obračun,” je bil zadovoljen trener Jurica Golemac.

Olimpija bo v naslednjem krogu, 9. januarja, gostovala pri Krki.