Kyrie Irving je zbral 20 točk, 7 podaj in 5 skokov. Iz igre je metal 6/17. Foto: Reuters

Celticsi so v nadaljevanju odigrali eno najboljših četrtin letos in prevesili tehtnico na svojo stran. V tretji četrtini so Pacersom dovolili samo osem točk, dobili so jo s 26:8. Potem ko so v prvem polčasu zaostajali za enajst, so v zadnji četrtini vodili tudi za 22 točk. Končni izid je bil povsem evropski ‒ 84:74. Indiana je z 29 točkami v drugem polčasu postavila negativni klubski rekord sezone.

"Zadržali smo jih na 84 točkah, le mi smo jih dosegli premalo," je napol v šali povedal Wesley Matthews. Boston je zmagal prvič v sezoni, ko je dosegel manj kot 100 točk.

Kyrie Irving in Marcus Morris sta dosegla skoraj polovico točk Bostona, vsak jih je prispeval po 20. Jayson Tatum je vknjižil 15 točk, Al Horford pa 10 točk in 11 skokov. Pri Indiani sta bila dvomestna le dva ‒ Cory Joseph (14) in Bojan Bogdanović (12).

24 točk in 17 skokov Giannisa v 24 minutah
Prvi nosilec Vzhoda Milwaukee se je poigral z Detroitom (121:86), ki je igral brez poškodovanega Blaka Griffina. Že po prvi četrtini so Bucksi vodili za 20 točk, njihovo vodstvo pa je naraslo tudi na 43 točk. Giannis Antetokounmpo je v 24 minutah dosegel 24 točk (met 9/17) in 17 skokov.

Kanter uspešno nadomestil Nurkića
Največ dela je imel Portland, ki je s 104:99 ugnal Oklahomo. Živce obrambi Thunderjem je kravžljal Damian Lillard (30 točk), ki je zadeval, ko je bilo najbolj treba. Izza črte je metal 5/11. 24 točk je vknjižil CJ McCollum, vlogo poškodovanega centra Jusufa Nurkića pa je izjemno odigral Enes Kanter z 20 točkami in 18 skoki (rekord kariere). Portland je dobil tekmo končnico po dveh zaporednih metlah (8:0), ko so jih v prejšnjih sezonah odpravili New Orleans in Golden State.

Oklahoma je v prvem polčasu zaostajala tudi za 19 točk, a se je tri minute pred koncem približala na minus ena. Takrat je trojko zadel Lillard. Russell Westbrook je devetič v končnici vknjižil trojni dvojček ‒ 24 točk. 10 skokov, 10 podaj. Paul George, ki je bil vprašljiv pred tekmo zaradi bolečin v rami, je zbral 26 točk in 10 skokov.

Houston že ob polčasu vodil za 15
Z gladko zmago je serijo odprl Houston, ki je proti Utahu že ob polčasu vodil za 15. Na koncu je bilo 122:90. Igralec tekme je bil James Harden z 29 točkami in 10 podajami. Vsi člani prve peterke so dosegli vsaj 10 točk.

"V napadu je Harden tako dober, da mi je vse skupaj kar smešno. Ne vem, kaj lahko storiš, da ga lahko ustaviš. Skušajo mu postaviti past, toda on jih takoj prelisiči," je prvega strelca Lige NBA hvalil njegov trener Mike D'Antoni.