Charles Jenkins je že drugo tekmo zapored najboljši strelec Crvene zvezde. Tokrat je dosegel 16 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Na drugi tekmi v dvorani Aleksandra Nikolića gostitelji niso dovolili presenečenja.

Tekmo so začeli izvrstno, od prvega trenutka so prevzeli nadzor nad tekmo, blesteli so tako v obrambi kot v napadu. Do odhoda na polčas so tako nabrali 23 točk prednosti (57:34).

Na začetku drugega polčasa je Cedevita odgovorila z delnim izidom 10:2. Cedevito je vodil Ryan Boatright, ki pa je kmalu zaradi poškodbe moral z igrišča. Zvezda je ustavila Zagrebčane, v zadnjo četrtino je vstopila z 22 točkami naskoka (72:50).

V štirih minutah igre zadnje četrtine je Cedevita naredila delni izid 11:1 (73:61), a je Crvena zvezda preprečila, da bi se Cedevita še bolj približala. Nate Wolters je tri minute do konca zadel pomembno trojko (80:66).

Pri Beograjčanih je tako kot na prvi ekipi ponovno blestel Charles Jenkins, dosegel je 16 točk. Prvi strelec Zagrebčanov je z 12 točkami Miro Bilan.

Finalna serija Lige ABA se zdaj seli v Zagreb. Ekipi igrata na tri zmage, tako da Crvena zvezda lahko že v četrtek, tekma se začne ob 19. uri, vzdigne pokal najboljšega.