Beograjska ekipa je na prvih dveh tekmah visoko slavila – na prvi tekmi za 19 točk (91:72), na drugi pa za kar 38 točk (107:69) –, tako da so številni pričakovali, da bo Zvezda že nocoj slavila naslov prvaka Lige ABA. A Črnogorci se niso predali, izborili so si četrto tekmo, ki bo na sporedu v petek v Podgorici.

Crvena zvezda je v prvi četrtini vodila za 10 točk (18:28), do odhoda na odmor pa so gostitelji prepolovili zaostanek (45:50).

Po vrnitvi na parket je sledila ključna tretja četrtina, v kateri je Budućnost dosegla 21 točk, Crvena zvezda pa le osem. Zadnjo četrtino so gostitelji začeli s prednostjo osmih točk (66:58). Slabe tri minute pred koncem so Podgoričani povedli z dvomestno prednostjo (75:65), kar je zadostovalo za miren zaključek tekme. Ob samem koncu so tudi povedli z najvišjo prednostjo na tekmi – 11 točk (80:69).

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Noris Gene Cole II (20 točk), pri poražencih pa Kelvin Creswell Rivers (19 točk).