Billy Baron je v statistiko ob 19 točkah vpisal še pet podaj in štiri skoke. Foto: Crvena zvezda mts

Budućnost, ki je lani s prvim naslovom med jadransko elito prekinila triletno vladavino beograjskih rdeče-belih, je v razprodanem Pionirju korak z gostitelji držala do tretje četrtine. Ob polčasu je bila domača prednost le tri točke, v tretji četrtini pa so torej Beograjčani naredili odločilno razliko. V dobrih petih minutah jim je uspela serija 17:2, priigrane visoke razlike pa niso več izpustili iz rok.

Najboljši strelec tekme je bil odlični Zvezdin branilec Billy Baron, ki je dosegel 19 točk. Dvomesten je bil pri gostiteljih še Ognjen Dobrić z 12, pri gostih pa je več kot deset točk dosegel le Norris Cole, 18. Naslov prvaka jadranske lige prinaša vstopnico v Evroligi, kjer je letos igrala podgoriška zasedba. Naslednja tekma bo v nedeljo prav tako v Beogradu.

Zvezda je sicer letos zanesljivo z le enim porazom dobila redni del, nato pa je v polfinalu z 2:1 v zmagah ugnala Partizan. Budućnost je bila z 2:1 v seriji boljša od Cedevite, ki je imela prednost domačega igrišča.