Matjaž Smodiš je 8 točkam dodal še 8 skokov. Foto: EPA
Matjaž Smodiš
Smodiš (pokriva ga Pietrus) je po dobrih dveh minutah dosegel prvi koš na tekmi - trojko. Foto: EPA
CSKA se je precej namučil z Unicajo

Španci so namreč na začetku zadnje četrtine s trojko Marka Tuška (edine točke na tekmi) povedli s 46:47, nato pa "mrknili", kar so Moskovčani izkoristili in z delnim izidom 14:0 - blestela sta David Andersen in Trajan Langdon, ki sta dosegla po 6 točk - odločili zmagovalca.

Unicaji zmanjkalo moči
V sicer nervozni tekmi, kjer so se zgrešeni meti na obeh straneh kar vrstili, je Cska ob polčasu vodil za 9 (33:24), a se je Unicaja vrnila na krilih Carlosa Cabezasa (41:42). Zadnja četrtina (18:6) je znova pripadla Moskovčanom, branilcem naslova, pri katerih je Matjaž Smodiš v 26 minutah dosegel 8 točk, od tega dve trojki.

Smodiš in Tušek, ki je zaradi poškodbe gležnja igral le 17 minut, pa nista bila edina Slovenca na tekmi. Eden od sodnikov je bil namreč Sašo Pukl, delegat pa Aleš Kamnikar.