DeAndre Jordan se je veselil sladke zmage nad nekdanjimi soigralci. Foto: Reuters
MVP finala leta 2006 Dwyane Wade je še vedno mož za odločilne trenutke v Miamiju. Foto: Reuters
LeBron James je vse opravil v treh četrtinah. Foto: Reuters
Igor Kokoškov se je uvodni večer veselil zmage nad Dallasom, nato pa je prišla serija porazov. Sunsi so trenutno najslabša ekipa Lige NBA. Foto: Reuters

19-letni Dončić je tekmo spremljal v suknjiču in skupaj z Dirkom Nowitzkim navijal za soigralce. Poškodoval se je v petek proti LA Lakersom v Staples Centru, ko mu ni šlo prav nič po načrtu. Trener Rick Carlisle je že pred srečanjem pojasnil, da ne gre za resno poškodbo. Morda bo lahko zaigral že na torkovi tekmi proti Portlandu. Zaradi bolečin v kolenu je manjkal tudi Maxi Kleber.
Dallas je po slabem začetku sezone (tri zmage in osem porazov) ujel pravi ritem in imajo znova pozitiven izkupiček (11 zmag in 10 porazov). V American Airlines Centru so Mavericksi dobili zadnjih sedem tekem. Barnes je bil najboljši strelec srečanja, J. J. Barea je dodal 24 točk s klopi. DeAndre Jordan je bil zelo motiviran proti nekdanjim soigralcem. 30-letni center je deset let igral za Clipperse, a nikoli ni igral v konferenčnem finalu. Poleti je prišel v Dallas in tokrat je prispeval 16 točk in 23 skokov. Pri gostih je odkritje sezone Montrezl Harrell dosegel 23 točk. Skok so dobili gostitelji kar s 64:44.
Beverley vrgel žogo proti navijaču
Gostitelji so po zaostanku z 39:48 odlično končali prvi polčas. Z delnim izidom 23:10 so povedli z 62:58. Rezervist J. J. Barea je do odmora prispeval 20 točk, Barnes pa jih je dodal 18.
Tudi v drugem polčasu se Mavsom ni uspelo odlepiti. Devet minut pred koncem je bil izključen Patrick Beverley, ki se je najprej zapletel z Dennisom Smithom, nato pa je jezno vrgel žogo proti navijaču Dallasa za košem. Sodnik ga je takoj poslal v garderobo.
Ključna blokada Smitha
Na vrsti je bila napeta končnica. Najboljši šesti igralec lige v pretekli sezoni Lou Williams je zadel trojko 48 sekund pred koncem za vodstvo Clippersov (109:110). Po zgrešenem metu Barnesa je žogo ujel Dorian Finney Smith in s polaganjem zagotovil vodstvo Dallasu. Jordan je nato ukradel žogo Williamsu in zadel en prosti met za 112:110. Po minuti odmora Tobias Harris ni bil natančen izza črte, a so gostje prišli do žoge, ključna pa je bila blokada Dennisa Smitha, ki je ustavil prodor Harrisa in nato z dvema prostima metoma potrdil zmago.
Wade zagotovil zmago Miamiju
Miami se je veselil druga zaporedne domače zmage po seriji šestih porazov. Vročica je ugnala Utah s 102:100. Odločil je veteran Dwyane Wade 3,2 sekund pred koncem. Odločil se je za prodor z desne strani, prekršek nad njim pa je napravil Rudy Gobert. Wade je zadel oba prosta meta. Po minuti odmora je Donovan Mitchell zgrešil trojko za zmago Utaha, ki je odlično začel srečanje in povedel s 35:16. Pri gostiteljih je blestel Hassan Whiteside s 23 točkami in 20 skoki.
Dragić izpustil sedmo zaporedno tekmo
Goran Dragić zaradi poškodbe kolena ni igral že sedmo tekmo zapored, skupno je v letošnji sezoni izpustil že deset tekem. Erik Spoelstra ima vse več težav, saj si je gleženj zvil Rodney McGruder in v drugem polčasu ni več igral.
Lakersi po slabem začetku razbili Sunse
Na uvodni nedeljski tekmi so Lakersi razbili Phoenix s 120:96. Zgodnja ura (12.30 po krajevnem času) ni dišala gostiteljem, ki so začeli popolnoma razglašeno. Sunsi so povedli s 25:8 sredi uvodne četrtine, neustavljiv je bil Trevor Ariza, ki je zadel tri trojke in nanizal 11 točk. Junija 2009 se je z Lakersi veselil uspeha kariere, ko je s Kobejem Bryantom in soigralci osvojil naslov prvaka po zmagi nad Orlandom s 4:1 v zmagah.
LeBron James je nato povlekel voz iz blata, do konca prve četrtine so se Jezerniki približali na 21:31, drugo četrtino pa na krilih Kyla Kuzme dobili kar s 40:15. Nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov je le nemočno opazoval, kako njegovi izbranci izgubljajo žoge in brezglavo divjajo po parketu. Tik pred odmorom se je poškodoval še najboljši igralec Sunsov Devin Booker, ki je odšepal z igrišča. Zagrabilo ga je v stegenski mišici in v drugem polčasu ni igral. Po treh četrtinah so Lakersi povedli s 95:74 in James je bil v zadnjih minutah le še v vlogi navijača s klopi.
To je bila tretja zaporedna zmaga Lakersov na domačem parketu v zadnjih štirih dneh in 12 zmaga na zadnjih 16 tekmah po slabšem uvodu v sezono.