Jason Terry je iz igre metal 6/15. Foto: Reuters
Miami
Miamijeva trojka je tudi tokrat dosegla več kot polovico točk (60 od 96). Foto: Reuters
Jason Kidd
Jason Kidd je v 38 minutah dosegel sedem točk. Foto: Reuters

Ista tekmeca sta se srečala konec novembra, ko so Heati po porazu padli na razmerje zmag 9-8. Požar so pogasili s sestankom igralcev in nato nanizali 12 zmag. Tokrat so začeli slabo, saj so Mavsi že v prvi četrtini vodili s 13 točkami razlike, a je Vročica ob polčasu že vodila (44:43).

Dallas s prostimi meti tekmo pripeljal do konca
Terry je dobro minuto pred koncem zadel dve zaporedni trojki in Mavse popeljal v vodstvo z 89:85. Dallas si je nato 15. zmago na zadnjih 16 tekmah zagotovil z mirnim izvajanjem prostih metov. "Jet se je v zadnji četrtini končno prebudil. To je njegova naloga, on je naš najboljši igralec za take situacije," je soigralca pohvalil Dirk Nowitzki, ki je bil sicer s 26 točkami najboljši strelec na tekmi.

Mavsi niz zmag podaljšali na 14
Dallas je očitno trn v peti Miamija, saj ga je premagal že na 14. zaporedni tekmi v rednem delu sezone. "To je res lep niz, ampak na to se pretirano ne oziram. Moj cilj je le, da moja ekipa igra čim bolje in skuša dobiti čim več tekem," ni bil nič kaj evforičen trener Dallasa Rick Carlisle.

Sunsi zaigrali brez trojke novincev
V izjemni formi je tudi San Antonio, ki je za svojo osmo zaporedno zmago na kolena spravil Phoenix s 118:110. Goran Dragić je za poražence dosegel šest točk. Sonca so igrala le z osmimi košarkarji, tris novincev Vince Carter, Martin Gortat in Mickael Pietrus naj bi se jim prvič pridružila v četrtek, ko bodo gostili Miami.

Strelski izbruh Ellisa premalo za zmago
Predstava večera je uspela košarkarju Golden Stata Montu Ellisu, ki je proti Houstonu dosegel kar 44 točk, a to ni pomagalo njegovih Bojevnikom do zmage, saj so Rakete slavile s 121:112. Ellis, ki je tretjič v sezoni presegel mejo 40 točk, je iz igre metal kar 15/20.

Liga NBA, tekme 20. decembra:
SAN ANTONIO - PHOENIX 118:110
Neal 22, Duncan 20 in 15 skokov, Parker 19; Dudley 27, Hill 19, Nash 17 in 10 podaj, Dragić 6 (met: 3/7), skok in 4 podaje v 17 minutah.

ATLANTA - ORLANDO 91:81
Horford 24 in 11 skokov, Johnson 17; Howard 19 in 20 skokov, Nelson 18.

CLEVELAND - UTAH 90:101
Gibson 29, Williams 16 in 10 podaj; Miles 22. Millsap in Bell po 19, Williams 17 in 10 podaj, Jefferson 16 in 13 skokov.

INDIANA - NEW ORLEANS 94:93
Granger 27, Collison 18; Okafor 19 in 15 skokov, Paul 15.

WASHINGTON - CHARLOTTE 108:75