Luka Dončić se je znova izkazal z dvojnim dvojčkom. Foto: AP

Mavericksi so z delnim izidom 13:0 ob koncu prve in na začetku druge četrtine hitro odločili zmagovalca v Spectrum Centru. Po četrt ure igre so zadeli enajst trojk in vodili že za 21 točk (26:47) Ob odmoru je bila tekma odločena (41:65), v drugem polčasu pa je prednost le še naraščala.

Pred tem so zmagali Mavsi le v Chicagu (zvezdnik Lauri Markkanen je manjkal) in v Houstonu (manjkal je Chris Paul). Charlotte je v ponedeljek ugnal Orlando s 125:100, vendar si je center Cody Zeller zlomil roko, poškodoval pa se je tudi Jeremy Lamb. Oba sta zelo manjkala in Sršeni se niso znašli. Zvezdnik Kemba Walker je imel slab strelski večer (11 točk, 4/14 iz igre).

Veteran Dirk Nowitzki je zadel dve trojki v sedmih minutah na parketu. Foto: AP

Deset trojk Dallasa v prvi četrtini
Gostitelji so dobro začeli in po košu Walkerja so povedli z 10:6. Dončić je nato podal do Dennisa Smitha, ki je zadel za tri točke, v naslednjem napadu pa je bil slovenski najstnik natančen izza črte z leve strani (10:12). V prvi četrtini se je Dončić še dvakrat odločil za met z osmih metrov, po devetih minutah je povišal prednost Dallasa na devet točk (22:31).

V zadnji minuti uvodne četrtine sta še izkušena J. J. Barea in Dirk Nowitzki zadela trojki in gostitelji so bili v velikih težavah pri zaostanku 26:42. Dallas je v prvi četrtini zadel kar deset trojk.

Sršenom zmanjkalo strupa že do odmora
Tudi drugo četrtino je 40-letni Nowitzki odprl s trojko, Dorian Finney Smith pa je s polaganjem povišal na 26:47. Jezni trener James Borrego je zahteval minuto odmora, vendar prave peterke ni našel. Ko se je Dončić (13 točk in 5 skokov v prvem polčasu) vrnil na parket sredi druge četrtine, je takoj dvakrat zadel z značilnim lebdečim polaganjem in ob odmoru je bil Charlotte že v izgubljenem položaju (41:65).

Dvojni dvojček Dončića v Charlottu

Dončić in Jordan zrežirala še atrakcijo večera
Za atrakcijo večera sta poskrbela Dončić in DeAndre Jordan sredi tretje četrtine. Slovenski as je v protinapadu natančno podal centru, ki je atraktivno zabil. "Alley-oop" je poskrbel tudi za navdušenje domačih navijačev, ki so že zdavnaj opustili upanje na preobrat pri zaostanku s 50:82. Minuto pred koncem tretje četrtine je Rick Carlisle poklical Dončića na klop.

Motivirani rezervisti so zelo resno vzeli ponujene minute in tri minute pred koncem tekme so si gostje priigrali 46 točk naskoka (74:120). Sršeni so z delnim izidom 10:2 vsaj malce ublažili poraz.

Carlisle imel dober občutek že pred začetkom tekme
"Res je bil že čas za zmago v gosteh. Nobena zmaga ne pride kar sama, zelo se je bilo treba potruditi. Že pred začetkom tekme sem čutil, da so fantje zares motivirani, in to se je kazalo na parketu od prve minute naprej. Dennis Smith je bil razigran, zelo agresivno je igral in tudi v obrambi je odlično pokril Walkerja," je bil zadovoljen trener Carlisle. Niz devetih zaporednih porazov na gostovanju je tako končan.

Sledita zahtevni gostovanji v Bostonu in Philadelphii
V petek bodo Mavericksi gostovali v Bostonu, v soboto pa še v Philadelphii. To bosta zelo težki tekmi proti ekipama z vrha vzhodne konference.

Gordon Hayward je Minnesoti nasul kar 35 točk v TD Gardnu. Foto: Reuters

Gladka zmaga Miamija v Clevelandu
Cleveland je izgubil proti Miamija z 92:117. Najslabša ekipa Lige NBA je popustila v drugi četrtini, ki jo je Vročica dobila s 36:20. Tudi brez zvezdnika Dwyana Wada, ki je zbolel, so gostje zadeli 16 trojk in v drugem polčasu le še povišali prednost. Najboljši strelec tekme v Quicken Loans Areni je bil Josh Richardson s 24 točkami.

Odsotnost poškodovanega Gorana Dragića se ne pozna preveč, saj je Miami dobil sedem izmed zadnjih devetih tekem in ima znova 50-odsotno razmerje zmag in porazov (18 ‒ 18).

George je bil najboljši igralec tekme v Staples Centru. Vse od predstavitve igralcev naprej so mu navijači Lakersov glasno žvižgali. Še posebej je bil motiviran, ko ga je pokrival nekdanji soigralec pri Indiani Lance Stephenson. V drugi četrtini je dosegel izjemen koš in se veselil pred navijači, Russell Westbrook pa je zaigral na kitaro, kar je sicer značilno veselje Stephensona. Foto: AP

George preslišal žvižge in Lakersom nasul 37 točk

Zelo zanimiva tekma je bila tudi v Staples Centru, kjer so Lakersi izgubili proti Oklahomi s 100:107. Paul George je bil ena glavnih želja Jezernikov, a se je odločil, da ostane v Oklahomi. Navijači so mu skozi celotno tekmo glasno žvižgali, hitro si je nabral tri osebne napake, a v ključnih trenutkih je prevesil tehtnico na stran gostov. Dosegel je 37 točk, čeprav je zgrešil devet trojk.

Russell Westbrook je dosegel 115. trojni dvojček kariere (14 točk, 16 skokov in 10 podaj), čeprav je iz igre metal katastrofalnih 3/20.

Poškodbe popolnoma zdesetkale Jezernike
Gostitelji so že četrto tekmo zapored igrali brez poškodovanega LeBrona Jamesa. Rajon Rondo bo manjkal še vsaj mesec dni, v drugem polčasu ni igral niti Kyle Kuzma. Odsotnost nosilcev igre se je zelo poznala v zadnji četrtini, ki jo je Oklahoma dobila z 29:18.

Sredne tekme:
CHARLOTTE - DALLAS 84:122
Walker 11 (4/14 iz igre, 0/5 za tri), Biyombo, Graham in Williams po 10, Batum in Bridges po 8, Kidd Gilchrist in Hernangomez (10 skokov) po 6, Kaminsky 5, Macura in Bacon po 4, Parker 2; Dončić 18 (7/16 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 1/2), 10 skokov in 4 podaje v 26 minutah, Smith Jr. 18 in 7 podaj, Barnes 17, Powell 15, Matthews 11, Kleber in Jordan (13 skokov) po 8, Finney Smith 7, Nowitzki 6, Harris in Barea po 5, Mejri in Brunson po 2.

CLEVELAND - MIAMI 92:117
Thompson 14, Hood 13 (3/4 za tri), Sexton 12; Richardson 24 (4/7 za tri), T. Johnson 16, Jones Jr. 13 (3/4 za tri), J. Johnson 11 (3/4 za tri), Winslow, McGruder in Olynyk po 10.

WASHINGTON - ATLANTA 114:98
Beal 24, Green 22 (4/8 za tri), Bryant 16 in 15 skokov, Satoransky 14 in 11 skokov; Len 24 in 11 skokov, Collins 21 (4/5 za tri) in 8 skokov, Huerter 12.

BROOKLYN - NEW ORLEANS 126:121
Russell 22 in 13 podaj, Harris 21, Carroll 19, Dinwiddie 18; Davis 34 (12/25 iz igre) in 26 skokov, Payton 25, Randle 21, Holiday 20.

BOSTON - MINNESOTA 115:102
Hayward 35 (14/18 iz igre, 4/7 za tri), Rozier 16, Horford 15; Wiggins 31 (10/18 iz igre), Towns 28, 12 skokov in 7 podaj, Jones 14.

CHICAGO - ORLANDO 84:112
LaVine 16, Dunn in Markkanen po 14; Vučević 22 (10/15 iz igre) in 12 skokov, Gordon 18 in 9 podaj, Ross 15.

MEMPHIS - DETROIT 94:101
Jackson Jr. 26 (8/11 iz igre) in 10 skokov, Anderson 15, Brooks 14, M. Gasol 11; Griffin 26, 8 skokov in 7 podaj, Jackson 16 (4/8 za tri), Bullock in Kennard po 13.

PHOENIX - PHILADELPHIA 127:132
Booker 37 (10/22 iz igre) in 8 podaj, Ayton 18 (8/12 iz igre) in 11 skokov, Jackson 16; Embiid 42 (12/23 iz igre) in 18 skokov, Simmons 29, Redick 27 (5/8 za tri).

LA LAKERS - OKLAHOMA CITY 100:107
Caldwell Pope 25 (5/11 za tri), Ingram 17, McGee 15 in 8 skokov, Hart 13 in 15 skokov; George 37 (15/29 iz igre, 2/11 za tri), Adams 14 in in 15 skokov, Westbrook 14 (3/20 it igre, 1/7 za tri), 16 skokov in 10 podaj, Grant 13.