Beno Udrih je odigral eno najboljših tekem kariere in Memphis popeljal do zmage nad Portlandom. Foto: Reuters
Zach Randolph
Zach Randolph se je izkazal z 20 točkami in 15 skoki. Foto: Reuters

Udrih je zamenjal poškodovanega prvega branilca Mika Conleyja in dobro izkoristil ponujeno priložnost. Zadel je vseh sedem metov iz igre in bil s 17 točkami, sedmimi skoki in tremi podajami najboljši košarkar večera. 38 sekund pred koncem je zadel za vodstvo s 97:93, devet sekund pred zadnjo sireno pa je z metom z razdalje odločil tekmo (101:96).

Vedel, da bo zadel
"Gledal sem na uro in videl, da imamo na voljo le še malo časa. Vedel sem, da bi imel soigralec, če bi mu podal žogo, zelo malo možnosti za dober met. Zato sem se odločil, da sam najdem mesto za met. Ker sem se ves čas tekme počutil zelo dobro, sem vrgel z mislijo, da bom gotovo nadaljeval uspešne mete," je odločilni trenutek večera komentiral Udrih.

Po visokem vodstvu trepetali za zmago
Slovenski branilec je tako Memphisu zagotovil četrto zmago zapored. Kazalo je na lažje delo, toda gostje so zaostanek 20 točk močno znižali, Damian Lillard pa je s trojko ob izteku predzadnje minute za 95:93 vlil resno upanje na preobrat. Trener Portlanda Terry Stotts je povedal: "Dobro smo igrali v drugem polčasu, toda Udrih je z izjemnima košema očitno prinesel razliko v korist domačih."

Kdo? Beno Udrih!
Na uradni spletni strani Lige NBA
je zabavno poslušati komentatorja, ki je vrhunce tekme pospremil takole: "Grizliji so bili brez Mika Conleyja. Kdo ga je nadomestil? Beno Udrih. Kdo? Beno Udrih ..." Ime slovenskega košarkarja je poudaril s takšnim začudenjem, kot da bi točke dosegal kakšen naključen orodjar, ki so ga deset minut pred začetkom tekme povabili v ekipo.

Dvanajsta zaporedna zmaga Atlante
Atlanta je zmagala že dvanajstič zapored in izenačila drugi najdaljši niz zmag v klubski zgodovini. Za uspeh nad Chicagom s 107:99 sta bila najzaslužnejša Kyle Korver s sedmimi trojkami (met 7/9) in 24 točkami ter Al Horford z 22 točkami in devetimi skoki. Golden State, vodilna ekipa letošnje sezone, je bil s 131:106 boljši od Houstona. Stephen Curry (27 točk, 11 podaj) in soigralci so ustavili trenutno prvega strelca sezone Jamesa Hardna, ki je dosegel le 12 točk, in dosegli deveto zmago na zadnjih desetih tekmah.