Dončić je izenačil rekord kariere v Ligi NBA. Foto: AP

V Clevelandu živi veliko Slovencev in seveda niso zamudili prihoda najboljšega slovenskega športnika v preteklem letu. S številnimi zastavami so ga pozdravili že ob prihodu v dvorano. Vsekakor jih ni razočaral. V primeru bolj izenačene končnice je bil mogoč tudi tretji trojni dvojček, saj je v 33 minutah prispeval še 11 skokov in 6 podaj.

Šesti najstnik prek meje 1.000 točk po letu 2000
Postal je šele šesti košarkar po letu 2000, ki je presegel 1.000 točk pred dopolnjenim 20. letom. LeBron James, Kevin Durant, Carmelo Anthony, Devin Booker in Dwight Howard se prav tako lahko pohvalijo s tem dosežkom.

Štiri trojke že v uvodni četrtini
Trikratni zaporedni novinec meseca na Zahodu je v prvi četrtini zadel štiri trojke in prispeval 18 točk. Cedi Osman je imel zares velike težave s pokrivanjem 19-letnika. Najbolj spektakularna meta izza črte sta mu uspela v zadnji minuti uvodne četrtine. Najprej je bil z leve strani natančen z osmih metrov od table, v naslednjem napadu pa je po značilnem koraku nazaj zadel še z devetih metrov. Po 12 minutah so imeli gostje devet točk naskoka (31:40).

Dončić je prevzel odgovornost na svoja ramena, potem ko so Mavericksi igrali le z desetimi košarkarji po četrtkovi menjavi igralcev z New Yorkom. Foto: AP

Cavaliersom ga nikakor ni uspelo zaustaviti, do odmora je z 28 točkami zagotovil Mavsom tri točke naskoka (55:58). S sijajnim prodorom prek celotnega igrišča je prehitel sireno s polaganjem.

Barnes blestel na začetku zadnje četrtine
V drugem polčasu so ga gostitelji precej bolje pokrili, a to je bila priložnost za njegove soigralce. Harrison Barnes se je razigral na začetku zadnje četrtine, ko si je Dallas nabral odločilno prednost, šest minut pred koncem so bili Cavaliersi v izgubljenem položaju (87:100). Dončić je imel minuto in pol pred koncem priložnost, da postavi nov strelski rekord, a je prvi prosti met zgrešil. Rick Carlisle ga je nato vzel iz igre in navijači obeh klubov so mu namenili aplavz.

Trojica iz New Yorka naj bi debitirala v sredo
Gostje so igrali le z deseterico košarkarjev, večjo minutažo pa je imela osmerica. Dirk Nowitzki je igral le devet minut in ni vrgel na koš. Tim Hardaway Jr., Courtney Lee in Trey Burke, ki so prišli v menjavi igralcev iz New Yorka, naj bi prvič oblekli dres Dallasa v sredo na domači tekmi proti Charlottu. Center Kristaps Porzingis je zadnjo tekmo odigral 6. februarja lani in v letošnji sezoni ne bo stopil na parket.

Stephen Curry je zgrešil prvih osem metov iz igre, v zadnji četrtini pa je nanizal 12 točk. Foto: Reuters

Lakersi brez Jamesa popustili v zadnji četrtini
LeBron James, ki se je poškodoval v Oracle Areni na božični dan, tokrat ni igral proti Golden Statu. V četrtek je bil proti LA Clippersom na parketu nenačrtovanih 40 minut in seveda se je to zelo poznalo. Še vedno je čutil bolečine in Luke Walton mu je namenil počitek.

Bojevniki so se dolgo mučili z Lakersi, v zadnji četrtini pa prišli do zmage s 115:101. Sredi tretje četrtine je Kentavious Caldwell-Pope s trojko poskrbel za najvišjo prednost gostov na srečanju (61:71). Veteran Andre Iguodala se je nato razigral in ob koncu tretjega dela igre poskrbel za preobrat (88:86).

Curry naravnal roko po obupnem začetku
Stephen Curry je v prvih treh četrtinah zgrešil vseh osem metov iz igre, nato pa popravil vtis v zadnjih šestih minutah, ko je nanizal 12 točk. Zadnjo četrtino so Bojevniki dobili s 27:15. Najboljši strelec je bil Klay Thompson z 28 točkami.

Jezerniki (še) niso ponudili dovolj za Davisa
Magic Johnson je poleti v Los Angeles pripeljal Jamesa, zdaj pa želi dodati še enega zvezdnika. Anthony Davis je poudaril, da je njegova želja zaigrati za Lakerse, njegov oče ne želi, da bi odšel v Boston.

Nikola Jokić in soigralci so na vrhu Zahoda. Foto: Reuters

Lakersi so poslali že nekaj ponudb v New Orleans za menjavo igralcev. Najboljša je bila: Lonzo Ball, Kyle Kuzma, Rajon Rondo, Michael Beasley in izbor v prvem krogu nabora. Vodstvo Pelikanov je razočarano nad ponudbo. Poleg Balla in Kuzme želi še kakšnega mladega igralca (Brandon Ingram ali Ivica Zubac). Zanima jih tudi še dodaten izbor v prvem krogu nabora oz. oddaja kakšnega igralca, ki ima visoko pogodbo v Los Angelesu.

Do četrtka imajo Jezerniki še čas, da izboljšalo ponudbo.

Trojni dvojček Jokića za novo zmago Nuggetsov
V napeti tekmi v Target Centru je Minnesota izgubila z Denverjem s 106:107. Nikola Jokić je dosegel 25. trojni dvojček kariere (13 točk, 16 skokov in 10 podaj). Gostitelji so imeli 14 sekund za zadnji napad, a je Luol Deng zgrešil trojko.

Harden je nadaljeval izjemno serijo tudi v Salt Lake Cityju. Foto: Reuters

Malone bo trener na tekmi vseh zvezd
Nuggetsi so dobili šesto zaporedno tekmo in imajo najboljši izkupiček v zgodovini kluba (37 zmag in 15 porazov). V medsebojni primerjavi so boljši od Golden Stata, ki ima isti izkupiček, kar pomeni, da bo trener Michael Malone predstavljal zahodno konferenco na tekmi All Star v Charlottu.

Harden s 43 točkami potopil Utah
James Harden je imel izjemen večer v Salt Lake Cityju, kjer je Houston razbil Utah s 125:98. "Brada" je prispevala 43 točk, 12 skokov, šest ukradenih žog, pet podaj in štiri blokade. Harden je 26-krat zapored presegel 30 točk, kar je tretji najdaljši niz v zgodovini Lige NBA. Legendarni Wilt Chamberlain ima v lasti najboljši znamki (65 in 31 tekem zapored). Chris Paul je tokrat počival, Gerald Green pa je zadel sedem trojk.

Sobotne tekme:
CLEVELAND ‒ DALLAS 98:111
Clarkson 19 (7/16 iz igre), Sexton 13, Nwaba 12, Burks in Nance (12 skokov) po 11, Osman 10, Žižić 8, Hood 6, Adel in Dellavdeova po 4; Dončić 35 (13/25 iz igre, 4/11 za tri, prosti meti 5/7), 11 skokov in 6 podaj v 33 minutah, Barnes 17, Brunson 15, Broekhoff 12 (4/8 za tri), Kleber 10 in 9 skokov, Powell 8, Finney Smith (10 skokov) in Harris po 7.

DETROIT ‒ LA CLIPPERS 101:111
Jackson 29 (5/9 za tri), Griffin 24, 11 skokov in 6 podaj, Bullock 19 (5/5 za tri), Drummond 12 in 11 skokov; Williams 39 (13/26 iz igre) in 9 podaj, Harrell 16, Scott 15 (3/3 za tri).

CHARLOTTE ‒ CHICAGO 125:118
Walker 37 (10/23 iz igre, 4/9 za tri), Monk 18, Batum 16 (4/7 za tri); Portis 33 (4/8 za tri), Markkanen 30 (8/13 iz igre) in 9 skokov, LaVine 18.

ORLANDO ‒ BROOKLYN 102:89
Vučević 24 (12/22 iz igre) in 12 skokov, Fournier 16 (3/4 za tri), Gordon 15; Russell 23, Napier 15, Davis 11 in 16 skokov.

WASHINGTON ‒ MILWAUKEE 115:131
Beal 24, Green 20, Porter 18; Antetokounmpo (10/20 iz igre) in 10 skokov, Lopez 21, Middleton 20.

MIAMI ‒ INDIANA 88:95
Wade 21 (3/6 za tri), Whiteside 19 (9/13 iz igre) in 14 skokov, Olynyk in Richardson po 14; Bogdanović 31 (13/19 iz igre), Collison 20, Turner 14.

SAN ANTONIO ‒ NEW ORLEANS 113:108
Aldridge 25 (12/20 iz igre) in 14 skokov, Belinelli in Gay (3/4 za tri) po 17; Jackson 25, Holiday in Clark po 15.

GOLDEN STATE ‒ LA LAKERS 115:101
Thompson 28 (10/15 iz igre, 4/7 za tri), Durant 21 in 11 podaj, Cousins 18 in 10 skokov, Iguodala 17 (3/4 za tri), Curry 14 (2/9 za tri); Ingram 20, Kuzma 13, Caldwell Pope in Rondo (11 podaj in 8 skokov) po 12.

MINNESOTA ‒ DENVER 106:107
Towns 31 (12/19 iz igre), 12 skokov in 7 podaj, Bayles 15 in 10 podaj, Deng 11; Beasley 22 (4/7 za tri), Barton 20, Lyles 19, Morris 17 in 10 podaj, Jokić 13, 16 skokov in 10 podaj.

PHOENIX ‒ ATLANTA 112:118
Booker 32 in 10 podaj, Jackson 25, Bridges 20 (5/7 za tri), Ayton 13 in 11 skokov; Collins 35 (13/20 iz igre) in 16 skokov, Young 27, 8 podaj in 7 skokov, Dedmon 11.

UTAH ‒ HOUSTON 98:125
Mitchell 26 in 9 podaj, Crowder in Ingles po 11; Harden 43 (12/22 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 15/15), 12 skokov, 5 podaj in 6 ukradenih žog v 40 minutah, Green 25 (7/12 za tri), Rivers in Faried (12 skokov) po 16.

SACRAMENTO ‒ PHILADELPHIA 115:108
Hield 34 (12/21 iz igre, 7/13 za tri), Cauley Stein (8/9 iz igre) in Fox po 19; Embiid (17 skokov) in Butler po 29, Simmons 22 (9/14 iz igre).