Luka Dončić je zasenčil Marvina Bagleyja, ki je bil drugi izbor na lanskem naboru Lige NBA.  Foto: Reuters
Luka Dončić je zasenčil Marvina Bagleyja, ki je bil drugi izbor na lanskem naboru Lige NBA. Foto: Reuters

V četrtek bo na sporedu težko pričakovani obračun Gorana Dragića in Dončića v Miamiju. Vročica je doživela grenek poraz na floridskem derbiju proti Orlandu z 99:104. Izbranci Erika Spoelstre so padli na deveto mesto na Vzhodu, potem ko so ob odmoru vodili z 51:42, nato pa je bil na sporedu polurni odmor, saj so pod strop American Airlines Arene dvignili dres Chrisa Bosha.

Dres Chrisa Bosha so dvignili pod strop American Airlines Arene. Predsednik Pat Riley in Dwyane Wade sta imela govor. Alonzo Mourning, Shane Battier in Juwan Howard so ga prišli pozdraviti, LeBron James pa je poslal pozdrav na velikem zaslonu. Foto: Reuters

Orlando je tretjo četrtino dobil s 34:19 in na krilih sijajnega centra Nikole Vučevića (24 točk in 16 skokov) prišel do izjemno pomembne zmage. S šesto zaporedno zmago je prehitel Miami na osmem mestu Vzhoda, kjer so razlike zelo majhne in v zadnjih dveh tednih lahko pride še do velikih sprememb.

Le dve točki Dragića
Najboljši strelec tekme je bil Dion Waiters s 26 točkami, Dwyane Wade jih je dodal 22. Goran Dragić ni imel svojega večera. Prispeval je 2 točki in 3 podaje v 26 minutah.

"To je ključni del sezone. Šesta zmaga zapored nam vliva zares veliko samozavest za zadnja dva tedna. Nadaljevati moramo v takem slogu," je bil zadovoljen Vučević.

Dončić ujel legendarnega Magica
Dončić je s sedmim trojnim dvojčkom ujel Magica Johnsona, ki je prav tako blestel kot novinec. Uspelo mu je že sedem minut pred koncem, ko je našel Ryana Broekhoffa, ki je bil natančen izza črte. Le še Trae Young je dosegel en trojni dvojček med novinci v letošnji sezoni. Johnson je v sezoni 1979/80 odločil tudi finalno serijo proti Philadelphii, ko je bil neustavljiv na šesti tekmi (42 točk, 15 skokov in 7 podaj). Postal je tudi MVP finala, kar ni uspelo nobenemu drugemu novincu v zgodovini.

Bosh je osvojil dva prstana z Miamijem (2012 in 2013). Na šesti tekmi finala leta 2013 proti San Antoniu je ujel žogo po zgrešeni trojki LeBrona Jamesa in podal v desni kot do Raya Allena, ki je zadel trojko za podaljšek. Vročica je dobila podaljšek in nato še sedmo finalno tekmo. Predsednik Pat Riley je dejal, da sta bila to najpomembnejši skok in podaja v zgodovini kluba. Foto: Reuters

Hield zadel odločilno trojko
20-letni Ljubljančan je zgrešil vseh devet metov izza črte, a je izvrstno razigral soigralce. Pet minut pred koncem je Maxi Kleber zadel trojko za 110:102. V končnici so gostitelji zelo slabo igrali v obrambi in Sacramento je vsak napad zaključil s košem. Buddy Hield je zadel ključno trojko minuto in sedem sekund pred koncem. Zmago Kingsov je potrdil De'Aaron Fox s polaganjem in dvema prostima metoma v zadnji minuti.

Barnes se je vrnil z 18 točkami
Sacramento je prvič po sezoni 1987/88 pometel z Dallasom. Dobil je vse tri tekme v seriji. Najboljši strelec pri gostih je bil Fox s 23 točkami, Harrison Barnes jih je dodal 18 ob vrnitvi v American Airlines Center, kjer je zadnjo tekmo za Maverickse odigral 6. februarja.

Bledsoe sijajno zaustavil Hardna
Derbi torkovega večera je bil v Milwaukeeju, kjer so Bucksi odpravili Houston s 108:94. Srečala sta se glavna kandidata za najkoristnejšega igralca (MVP) rednega dela sezone. Giannis Antetokounmpo je dosegel 19 točk in 14 skokov za 56. zmago najboljše ekipe v Ligi NBA.

James Harden je imel slab strelski večer (9/26 iz igre, 1/9 za tri). Prispeval je 23 točk, večino tekme pa ga je sijajno pokril Eric Bledsoe, ki je bil najboljši igralec tekme s 23 točkami. 16 jih je prispeval v odločilni tretji četrtini, ki jo je Milwaukee dobil kar z 32:18.

"Sprejel je velik izziv in dokazal, da je izvrsten obrambni igralec. Res je imel poseben večer na obeh straneh parketa," je bil navdušen trener Milwaukeeja Mike Budenholzer, ki ima izjemno močno zasedbo, čeprav sta poškodovana Malcolm Brogdon in Nikola Mirotić.

Clippersi dvignili vstopnico za končnico
Sacramento je s 37 zmagami še vedno močno oddaljen od osmega mesta. Končnico so si zagotovili LA Clippersi z zmago v Minnesoti (111:122). Skoraj vsi strokovnjaki so v napovedih pred sezono Clippersom pripisovali malo možnosti. Večina jim je napovedala 35 zmag, zdaj pa jih imajo že 45.

"Pred sezono sem bral številne članke o tem, da smo obupno slabi. Fantom sem povedal, da sploh nihče ne pozna naše moči," je bil navdušen trener Doc Rivers, ki se lani ni uspel prebiti v končnico, letos pa mu je to uspelo v velikem slogu.

Še posebej sladek je ta dosežek v sezoni, ko je v Los Angeles prišel LeBron James, ki bo po osmih zaporednih finalnih nastopih čez dva tedna z Lakersi že odšel na dopust.

Torkove tekme:
MIAMI - ORLANDO 99:104
Waiters 26 (10/18 iz igre, 5/11 za tri), Wade 22 (7/17 iz igre), Richardson 17, Whiteside 10 (5/6 iz igre), Adebayo (11 skokov) in Jones po 9, Olynyk 4, Dragić 2 (1/6 iz igre, 0/2 za tri) in 3 podaje v 26 minutah; Vučević 24 (10/18 iz igre) in 16 skokov, Isaac 19 (8/13 iz igre), Augustin 17, Gordon 14 in 10 skokov, Fournier 11, Ross 10, Birch 6, Carter Williams 3.

DALLAS - SACRAMENTO 121:125
Dončić 28 (9/20 iz igre, 0/9 za tri), 12 skokov in 12 podaj v 36 minutah, Powell 21 (6/7 iz igre) in 13 skokov, Kleber 17, Brunson 15 (3/4 za tri), Broekhoff 11 (3/5 za tri), Nowitzki 9, Burke 8, Finney Simth 7, Harris 3, Jackson 2; Fox 23, Barnes 18 (3/5 za tri), Hield 17, Cauley Stein 16 (7/8 iz igre), Bagley in Bogdanović po 14, Bjelica 8, Ferrell 7, Koufos in Brewer po 4.

CHARLOTTE - SAN ANTONIO * 125:116
Walker 38 (14/31 iz igre), 11 podaj in 9 skokov, Bacon 24, Kaminsky 15 in 10 skokov; DeRozan 30 (12/24 iz igre) in 8 skokov, Aldridge 20 in 15 skokov, Belinelli 17 (5/11 za tri) in 10 skokov.