Statistični izračun Luke Dončića je bil tokrat 18. Foto: EPA
Zoran Dragić
Zoran Dragić je z Emporio Armanijem klonil pred Anadolu Efesom, čeprav so Milančani že vodili za 19. Foto: EPA
Nando de Colo
CSKA je s 102:80 nadigral Crveno zvezdo. Najboljši strelec tekme je bil Nando de Colo, ki je dal 25 točk. Foto: EPA
Chris Singleton
Panathinaikos je doma z 81:72 odpravil Borse. Prvi strelec Atenčanov je bil Chris Singleton z 18 točkami. Foto: EPA

Real je z osmo zaporedno zmago zadržal prvo mesto na lestvici. 17-letni Ljubljančan je ob 11 podajah, kar je njegov evroligaški rekord, v statistiko vpisal še pet točk, ujel pa je tudi sedem odbitih žog. Na parketu je prebil 24 minut. Prvič je v igro vstopil ob koncu prve četrtine, ko so gostitelji v Kazanu vodili z 18:17. Dončić je prevzel organizacijo igre kraljevega kluba in hitro so pobudo prevzeli gostje. Če so Kazančani v prvih desetih minutah dobro zaustavili tranzicijsko igro Reala, pa so imeli veliko težav na postavljene napade in igro pick'n'roll, ki jo je vodil Dončić. V drugi četrtini je prednost Madridčanov narasla na deset točk.

Drugi del je Dončić začel na klopi. Unics je potreboval dobrih šest minut, da je ujel Real. Tik pred izenačenjem tatarskih košarkarjev se je Luka vrnil na parket. Znova je večino napadov potekalo prek njega. V 37. minuti, ko je po podaji Dončića izza črte zadel Anthony Randolph je prednost narasla na 77:70, v naslednjem napadu pa je bil Američan, ki je bil z 19 točkami prvi Realov strelec, zadel še po skoku v napadu, in tekma je bila odločena. 14 točk je pri gostih dodal Othello Hunter, ki je večino košev dal po podajah Dončića. Prvi strelec tekme je bil z 20 domači ostrostrelec Keith Langford.

Emporio Armani klonil po vodstvu za 19
Košarkarji Emporio Armanija so v Carigradu zapravili prednost 19 točk in klonili pred Anadolu Efesom (90:86). 39 minut so Milančani vodili. Tekmo so začeli z 10:0, temu pa je za prednost 21:5 sledila še serija 11:0. V drugi četrtini je prednost narasla na 19, še na odmor pa so odšli s 14 točkami naskoka. V prvem delu so italijanski prvaki dali 54 točk. Toda gostitelji se niso predali in minuto 46 pred koncem je Thomas Heurtel izenačil na 85. Nato je zgrešil Krunoslav Simon, Dogus Balbay pa je popeljal Efes v vodstvo. Gostje so do konca dosegli le še točko, ki jo je s prostega meta prispeval Mantas Kalnietis. Zoran Dragić je odlično začel tekmo in osem točk dosegel v prvem polčasu, do konca pa je dal še dve.

Jaka Blažič je ob porazu Baskonie v Tel Avivu proti Maccabiju (85:84) igral slabi dve minuti in statistiko pustil prazno. Baski so še dobre tri minute pred koncem zaostajali za osem, a za preobrat jim je zmanjkalo časa.

22. krog:
UNICS KAZAN - REAL MADRID
77:81 (18:17, 18:26, 23:14, 18:24)
Langford 20; Randolph 19, Hunter 14 ... Dončić 5 (2/3 za dve, 0/2 za tri), 7 skokov in 11 podaj v 24 minutah.

ANADOLU EFES - EMPORIO ARMANI
90:86 (15:27, 25:27, 29:20, 21:12)
Heurtel 17, Honeycutt 16; Sanders 18 ... Dragić 10 (2/3 za dve, 2/2 za tri) v 19 minutah.