Luka Dončić je šest od 11 točk dosegel v zadnji četrtini. Foto: EPA

17-letni Dončić je slabih šest minut pred koncem tekme najprej z zabijanjem zadel za vodstvo Reala s 74:71, nato je ukradel žogo in dosegel koš za 79:75, 12 sekund pred zadnjo sireno pa je potrdil domačo zmago s prostima metoma, s katerima je Real ušel na 87:79. Nekoliko slabše mu je šlo pri metu za tri točke, saj je iz petih poskusov enkrat spravil žogo skozi obroč.
Največ točk za kraljevi klub je prispeval Sergio Llull, 23. Ob koncu tretje četrtine je ob zadnjem vodstvu gostov s 55:57 dosegel osem točk Reala zapored, od tega dve trojki. Tekma je bila vseskozi zelo izenačena, večji del prvega polčasa so vodili Turki, ki so na odmor odšli s prednostjo 45:47. Gostitelji so v drugem delu izboljšali met za tri točke in ustavili Vladimirja Micova, ki je 14 od svojih 17 točk dosegel v uvodnih 20 minutah.

Real je četrtič zmagal, Galatasaray pa je po petih tekmah še brez zmage. Na lestvici vodi CSKA iz Moskve, ki je za peto slavje v gosteh ugnal Olympiacos s 75:81. Brose Bamberg je bil po podaljšku s 106:102 boljši od Emporio Armanija, potem ko je v drugi četrtini zaostajal že za 17 točk (29:46). Na koncu so Nemci prvič v Evroligi dosegli več kot 100 točk. Zoran Dragić jih je pri poražencih v statistiko vpisal osem.
V petek je Jaka Blažič ob zmagi Baskonie v Beogradu s 63:70 proti svojemu nekdanjemu klubu Crveni zvezdi zbral sedem točk.
Evroliga, 5. krog:
REAL MADRID
- GALATASARAY
90:81 (19:22, 26:25, 21:17, 24:17)
Llull 23, Fernandez 13, Dončić 11 (3/4 za dve, 1/5 za tri), 2 skoka in 3 podaje v 23 minutah; Micov 17, Tyus 14.

OLYMPIACOS - CSKA MOSKVA
75:81 (21:25, 7:19, 23:22, 24:15)
Printezis 26, Spanoulis 14; De Colo 23, Jackson 15, Hines 13.
BROSE BAMBERG - EMPORIO ARMANI
106:102 (18:21, 20:25, 23:18, 30:27) - po podaljšku
Miller 27, Melli 15; Sandres 25, Gentile 18 ... Z. Dragić 8 (3/3 za dve, 0/1 za tri) v 17 minutah.

80:83 (25:15, 10:11, 21:35, 24:22)
Westermann in Jankunas po 21; Wilbekin in Moerman po 16, Wanamaker 14.

ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS
91:83 (16:20, 19:22, 18:11, 17:17) - po dveh podaljških
Heurtel 17, Honeycutt 15 in 13 skokov, Thomas 13 ... Omić 2 (1/4 za dve) in 3 skoki v 12 minutah; Rivers 15, Pappas 13.
CRVENA ZVEZDA - BASKONIA
63:70 (15:22, 13:15, 20:22, 15:11)
Gudurić 12, Simonović 11; Larkin in Beaubois po 16 ... Blažič 7 (1/1 za dve, 1/2 za tri) in 3 skoki v 13 minutah.