Luka Dončić, drugi strelec letošnje sezone Evrolige, je Olympiacosu nasul 27 točk. Foto: EPA

Luka Dončić, ki je bil v prvi postavi Reala, je blestel s 27 točkami. Njegov statistični indeks je znašal 33, le košarkar Fenerbahčeja Jan Vesely (26 točk, indeks 36) je bil v tem krogu uspešnejši.

Nad slovenskim reprezentantom je bilo storjenih kar 13 osebnih napak. Škoda le, da ni bil nekoliko bolj zbran pri izvajanju prostih metov (10/15). Enega je zgrešil tudi 32 sekund pred koncem.

Dončić je v zadnjem napadu prevzel odgovornost, vendar ni našel poti do obroča, ob podaji navzven (Realu je potem zmanjkalo časa) je padel. Začutil je bolečino v koleno, kaže pa, da ni hujšega.

Georgios Printezis je za Olympiacos, ki ga v zadnji četrtini ni zmedel zaostanek šestih točk (71:65), dosegel 21 točk v 25 minutah.

Real si je v prvem polčasu privoščil preslabo obrambo (gostje so dosegli 45 točk), ob koncu pa je delal tudi neumne napake. Med drugim je Felipe Reyes po izvajanju prostega meta brcnil žogo in dobil tehnično napako.

Žalgiris (Beno Udrih ni igral) je v domači dvorani pred 15 tisoč gledalci izgubil s Himkijem s 74:75, potem ko se mu je po odlični prvi četrtini (26:15) ustavilo v napadu.

Evroliga, 22. krog:
REAL MADRID - OLYMPIACOS
79:80 (20:21, 19:24, 23:20, 17:15)
Dončić 27 (7/8 za dve, 1/6 za tri) točk, 2 skoka in 3 podaje v 34 minutah, Thompkins 20; Printezis 21, Wiltjer 12.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIA MILANO
100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24)
Janković in Lessort po 15 ... Omić 11 (4/5) v 20 minutah; Kuzminskas 17.

ŽALGIRIS - HIMKI
74:84 (26:15, 18:28, 15:18, 15:23)
Davies 15, Pangos in Toupane po 13; Šved in Gill po 20.

FENERBAHČE - BROSE BAMBERG
77:69 (16:13, 26:19, 19:16, 16:21)
Vesely 26 točk (9/12) in 11 skokov, Gudurić 10; Musli 18, Hackett 11, Nikolić 7 (2/3) točk, 3 skoki in 3 podaje v 20 minutah.

MACCABI - BARCELONA
94:82 (22:23, 24:15, 19:23, 29:21)
Jackson 18, Cole 14, Kane 11; Heurtel 18, Hanga 17, Tomić 14.
PANATHINAIKOS - BASKONIA
80:76 (21:22, 25:18, 21:13, 13:23)
Gist in Gabriel po 15; Beaubois in Šengelia po 15.
VALENCIA - CSKA MOSKVA
103:99 (21:23, 28:19, 24:24, 30:33)
Green 19, Dubljević 18, Abalde 17; De Colo 30, Clyburn 27.
UNICAJA MALAGA - ANADOLU EFES
81:68 (23:12, 17:16, 23:27, 18:13)
Waczynski 20, Milosavljević 12; McCollum 16, Dragić 12 (3/7 za dve, 1/5 za tri), 2 skoka, 3 podaje in 3 ukradene žoge v 36 minutah.