Goran Dragić je pred izključitvijo odigral 22 minut v Staples Centru. Foto: Reuters
Stephen Curry
Golden State Warriorsi so kljub 40 točkam izjemnega Stepha Curryja (na fotografiji) po podaljšku na domačem parketu klonili pred Memphisom. Razlog za poraz? Izjemno slaba zadnja četrtina, v kateri so dosegli le 8 točk, ter enako slabo nadaljevanje v podaljšku. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je bil najboljši posameznik Clevelanda ob zmagi v Brooklynu. Foto: Reuters

Incident se je zgodil sredi tretje četrtine, natančneje 5 minut in 29 sekund do začetka zadnje, ko ga je na tla zbil Jordan Clarkson. Slovenski organizator igre se je burno odzval, sledilo je vsesplošno prerivanje, po katerem sta bila Dragić in Clarkson izključena. Za Ljubljančana je bila to druga izključitev v Ligi NBA (do danes je odigral 603 tekme).

Dragić je na parketu odigral 22 minut, v katerih je iz igre metal 7/13 (2/3 za tri) za 16 točk. Svojo statistiko je oplemenitil še s po tremi skoki in podajami. Najučinkovitejši igralec Miamija je bil Willie Reed, ki je 22 točkam dodal še 12 skokov, pri Lakersih je bil najbolj razigran Louis Williams (24 točk).

Drugi najhujši letošnji poraz
Kalifornijci so, tako kot na tekmi v American Airlines Areni v Miamiju 22. decembra, ko so povedli z 11:0, tudi tokrat tekmo začeli silovito in po vodstvu z 10:0 gostujočega trenerja Erica Spoelstro prisilili v minuto odmora. Ta je v igro poslal Jamesa Johnsona, ki je preporodil napad in znatno prispeval k vrnitvi svoje ekipe v dvoboj. Miami je prvič povedel dobrih 6 minut pred koncem polčasa, ko je s polaganjem za 42:43 zadel Dragić. Vseeno pa to ni bilo dovolj za enakovredno kosanje s 16-kratnimi prvaki lige. Ekipa s Floride je iz igre metala zgolj 41,3-odstotno, met za tri ji nikakor ni stekel (8/23), po Dragićevi izključitvi - tedaj so Lakersi vodili za 10 točk - je bil poraz tako rekoč neizbežen. Miami je prvič letos v rednem delu tekme prejel 127 točk, poraz proti Lakersom za 27 točk pa je drugi najhujši.

Liga NBA, tekme 6. januarja:
WASHINGTON - MINNESOTA 112:105
Beal 22, Gortat 19 in 10 skokov; Wiggins 41.

ORLANDO - HOUSTON 93:100
Augustin 19; Anderson 19, Beverley in Gordon po 17.

BOSTON - PHILADELPHIA 110:106
Bradley 26, Thomas 24; Embild 23.

BROOKLYN - CLEVELAND 108:116
Bogdanović 23; James 36, Irving 32.

MILWAUKEE - NEW YORK 111:116
Parker in Antetokounmpo po 25; Anthony 26 in 10 skokov, Porzingis 24 ... Vujačić ni igral.

LA LAKERS - MIAMI 127:100
Williams 24, Deng (14 skokov) in Russell po 19; Reed 22 in 12 skokov, Johnson 20, Dragić 16 (met iz igre: 7/13) v 22 minutah.

SACRAMENTO - LA CLIPPERS 98:106
Cousins 25 in 11 skokov; Rivers 24, Jordan 20.

GOLDEN STATE - MEMPHIS * 119:128
Curry 40, Durant 27; Conley (12 podaj) in Randolph (11 skokov) po 27.