Goran Dragič je odlično izkoristil odsotnost Steva Nasha in Leandra Barbose. Foto: EPA
Kobe Bryant in Pau Gasol se veselita zmage po dramatični končnici. Foto: EPA
Kobe Bryant
Kobe je letel po FedEx Forumu. Foto: Reuters
Marc Gasol in Pau Gasol
Marc in Pau Gasol sta za dve uri pozabila na prijateljstvo. Foto: EPA

Oklahoma je izgubila prvič po devetih zaporednih zmagah. Dragič je začel v prvi postavi tretjič v letošnji sezoni, prvi organizator igre Steve Nash je izpustil prvo tekmo letos, saj čuti močne bolečine v hrbtu. Njegova menjava Leandro Barbosa ima poškodovano zapestje. Oklahoma je polčas dobila z 52:51, potem pa je Sunsom uspela serija 12:0 sredi tretje četrtine (58:73). Razigrana sta bila Dragič (koš in trojka) in Richardson. Gostitelji so na krilih Russlla Westbrooka ujeli priključek, a je "Gogi" z zvokom sirene končal tretjo četrtino (78:82).

Zvezdnik Oklahome Kevin Durant je prevzel vajeti igre v zadnji četrtini, po njegovi trojki, košu in dveh prostih metih je dve minuti pred koncem kazalo na zmago Oklahome (100:93). Amare Stoudemire (30 točk) je s košem in prostim metom Sunse minuto pred koncem vrnil v igro (102:100). Durant je zgrešil, Richardson pa po prekršku Westbrooku zadel dva prosta meta (102:102). Westbrook in Jeff Green nista bila natančna, nato pa je Richardson odločil tekmo s košem s črte prostih metov.

Durant je že 29. zapored presegel mejo 25 točk. Oklahomi ni uspelo prvič po letu 1996 (takrat je bil klub še v Seattlu in se je prebil v finale Lige NBA) dobiti 10 tekem zapored.

Kobe vrnitev kronal z odločilno trojko
V Memphisu so bili Los Angeles Lakersi že v velikih težavah. Kobe Bryant, ki se je vrnil po petih tekmah premora zaradi poškodbe gležnja, je 4,3 sekunde pred koncem s trojko z desne strani poskrbel za novo zmago prvakov (98:99). Varovanci Phila Jacksona so uvodno četrtino na krilih Pauja Gasola dobili s 27:16, a so se Grizliji vrnili v tretji četrtini, ki so jo dobili kar s 33:23. Razigrana sta bila O. J. Mayo (25 točk) in Zach Randolph (20 točk).
"To se po navadi zgodi le v Hollywoodu. Uživam v takih končnicah. Vedno se veselim prevzeti odgovornost, ko se tekma odloča," je bil nasmejan Bryant.

Mayu se je zatresla roka
Gostitelji so bili blizu zmage po prostem metu Rudyja Gaya za 96:92, a je Bryant s trojko 56 sekund pred koncem izid poravnal (96:96). Gay je na drugi streni zadel z bližine, po zgrešenem metu Gasola pa so Lakersi morali narediti prekršek nad Mayem. Presenetljivo je zgrešil dva prosta meta in po minuti odmora je Lamar Odom lepo našel Bryanta (32 točk), ki je hladnokrvno zadel izza črte. Na zadnji tekmi v FedEx Forumu 1. februarja je podal Ronu Artestu, ki je zgrešil trojko ob sireni in veselili so se Grizliji, tokrat pa je prevzel usodo v svoje roke. V zadnji akciji na tekmi je Mayo zgrešil met za zmago iz težkega položaja, odlično ga je pokril Pau Gasol.

"The Machine" potrebuje počitek
Saša Vujačič bo moral počivati dva tedna, potem ko se je na četrtkovem derbiju proti Bostonu (86:97) zaletel v Kendricka Perkinsa in si poškodoval desno ramo. Po pregledu z ultrazvokom je znano, da potrebuje počitek, saj so se bolečine v naslednjih dneh le še stopnjevale.

Stoječe ovacije za Housea
Boston je premagal New York s 110:106, ekipi sta prejšnji teden izvedli menjavo igralcev. Eddie House, ki je bil pomemben član šampionske ekipe iz sezone 2007/08 je dobil velik aplavz. Dosegel je štiri točke, prav toliko jih je za Celticse prispeval Nate Robinson, ki je prvič zaigral za novo moštvo. Razigran je bil Ray Allen, ki je prispeval 24 točk, navdušil pa je predvsem z blokado v zadnji minuti, ko je odbil žogo iz rok Wilsona Chandlerja v avt, napad Knicksov pa se je iztekel.

Cavsi zmagali prvič z Jamisonom
Cleveland je prekinil serijo treh poraov. V Quicken Loans Areni je premagal New Orleans s 105:95. Antawn Jamison (18 točk) je prvič v dresu Cavaliersov okusil slast zmage, LeBron James je dodal 20 točk in 13 podaj. Pri Hornetsih je blestel novinec Marcus Thornton, ki je dosegel 37 točk (rekord kariere), 23 od tega v drugi četrtini (rekord kluba), ki so jo Hornetsi dobili s 40:25.

Howard že končal sezono
Nekdanji udeleženec tekme All Star Josh Howard si je strgal križno vez v levem kolenu in že končal sezono. Howard, ki je v Washington prišel v izmenjavi več igralcev z Dallasom za Carona Butlerja, Brendana Haywooda in DeShawna Stevensona, se je poškodoval na tekmi proti Chicagu v ponedeljek. Na treh tekmah za Wizardse je povprečno dosegal po 17 točk.

Tekme 23. februarja:
CLEVELAND - NEW ORLEANS 105:95
James 20 (7/16 iz igre) in 13 podaj, O'Neal 20 (9/13 iz igre), Jamison 18; Thornton 37 (15/22 iz igre), Collison 22 in 10 podaj, West 17.

BOSTON - NEW YORK 110:106
Allen 24 (9/14 iz igre), Garnett 16, Rondo 15 in 16 skokov; Lee 28 in 15 skokov, Chandler 19, Harrington in Rodriguez po 18.

MIAMI - MINNESOTA 88:91
Wright 26 (6/7 za tri), O'Neal 18, Beasley 14; Love 17, Flynn 16, Gomes 13.

NEW JERSEY - PORTLAND 93:102
Harris in Lee po 28, Lopez 17 in 10 skokov; Roy 28, Aldridge 27, Miller 20.

OKLAHOMA CITY - PHOENIX 102:104
Durant 36 (13/24 iz igre), Wetsbrook 21, Green 16; Stoudemire (12/20 iz igre) in 9 skokov, Hill 21, Richardson 20 in 13 skokov, Dragič 16 (7/11 iz igre, 2/3 za tri), 4 skoki in 10 podaj
(rekord kariere) v 38 minutah.

MEMPHIS - LA LAKERS 98:99
Mayo 25, Randolph 20 in 14 skokov, Gay 17; Bryant 32 (13/19 iz igre, 3/4 za tri), Gasol 22 in 13 skokov, Bynum 15, Fisher 10, Vujačič ni igral (poškodba ramena).

SACRAMENTO - DETROIT 89:101
Evans 28 in 13 podaj, Landry 18, Udrih 9 (3/8 iz igre) in 2 skoka v 20 minutah; Hamilton 30, Prince 22, Stuckey 13.

GOLDEN STATE - PHILADELPHIA 102:110
Ellis 22, Watson 20, Morrow 18; Williams 26 in 10 skokov, Iguodala 22, Carney 16.