Goran Dragić je v 32 minutah igre iz igre metal 4/9, za tri točke 0/1, ukradel je eno žogo, a jih je tudi izgubil kar šest, naredil pa je še pet osebnih napak. Foto: Reuters
Derrick Rose (Chicago Bulls)
Derricka Rosa bodo v soboto pregledali z magnetno resonanci, ki bo razkrila obseg poškodbe enega največjih zvezdnikov Lige NBA. Foto: Reuters
Jodie Meeks (Los Angeles Lakers) - Andrew Bogut (Golden State Warriors)
LA Lakersi so kar lahko prišli do zmage nad Golden Statom (102:95), saj so gostje igrali brez poškodovanega Stephana Curryja, med tekmo pa se je poškodoval še Andre Iguodala, ki je sicer postal začasni prvi organizator igre Bojevnikov. Foto: Reuters

Sonca imajo tako po 12 tekmah polovični izkupiček 6-6, a pot do zmage ni bila preprosta. Pod vodstvom slovenskega organizatorja igre (prvi podajalec večera) so gostje povedli že za 17 točk, a so nato v zadnji četrtini nerazumljivo popustili in dovolili Bobcatsom, da so se v zadnji minuti približali le na pet točk zaostanka.

Trener: Samo da smo zmagali

"Nisem bil povsem prepričan, kaj počnemo, a vzamem to zmago. Izgubili smo štiri tekme, tako da vzamemo kakršno koli zmago, ne glede na to, kako je videti,"
je ob hitro kopneči prednosti po koncu tekme odleglo trenerju Jeffu Hornaceku.

Pri Sunsih se je najbolj izkazal Channing Frye z 20 točkami, PJ Tucker pa na poti do 17 točk ni zgrešil niti enega meta iz igre, nato pa sta s po 14 točkami sledila Dragić in Gerald Green. Pri gostiteljih sta lov na Phoenix vodila branilca Gerald Henderson in Kemba Walker s 17 oz. 16 točkami.

Izgubili s Spursi in ostali še brez Marca Gasola
San Antonio je zmagal devetič zapored in si z izkupičkom 11-1, kar je najboljši začetek sezone v zgodovini kluba, deli prvo mesto Lige NBA skupaj z Indiano. Tokratna žrtev Spursov je bil Memphis (102:88), ki je pred domačimi navijači popustil v zadnji četrtini. Tony Parker je ob koncu tekme dosegel 11 od skupno 20 točk, rezervisti Spursov pa so prispevali 45 točk. Slabih sedem minut pred koncem so se Grizliji približali le na točko zaostanka (79:78), a nato so igrale samo še učinkovite Ostroge. Ob porazu je Memphis doživel še en udarec, saj se je poškodoval center Marc Gasol.

Kako huda je nova poškodba Rosa?
Poškodba Španca ni bila edina v pestrem petkovem večeru, ko se je igralo 11 tekem. MVP sezone 2011 Derrick Rose ni mogel dokončati tekme Portland - Chicago (98:95). Ob koncu 3. četrtine je Rose odšel v slačilnico, pri čemer zaradi poškodbe kolena sploh ni mogel več obremeniti desne noge. Dvorano je po tekmi ob vidnih bolečinah zapustil s pomočjo bergel. Rose si je aprila 2012 potrgal prednje križne vezi na levem kolenu, zaradi česar je izpustil celotno lansko sezono.