V finalu se bodo pomerili s Heliosom ali Termami Olimia. Tam je izid izenačen na 1:1. Odločilna tekma bo v petek ob 18.00 v Domžalah.

Olimpija si pred odločilnim polfinalnim srečanjem v Ligi ABA v ponedeljek proti Crveni zvezdi ni dodatno napolnila koledarja na domačem odru. Trener Jurica Golemac je sorazmerno razdelil minutažo svojim igralcem, kljub temu pa je bila razlika v kakovosti prevelika, da bi Rogaška pripravila presenečenje in izsilila tretjo tekmo.

Ljubljančani so prvo četrtino dobili z 11:19. Potem ko je Rogaška prišla na -6, je po delnem izidu 0:10 na semaforju pisalo 15:31 za goste, s podobno prednostjo 15 točk pa so vodili tudi po prvem polčasu (28:43).

Gostitelji so v tretji četrti sprva izkoristili neučinkovito igro gostov in se dvakrat približali na vsega šest točk, nato pa je s sedmimi zaporednimi točkami Cedevita Olimpija znova vzpostavila varno prednost 13 točk pred zadnjimi desetimi minutami, v katerih so le še mirno krmarili do zmage.

Pri zmajih je s 16 točkami izstopal Yogi Ferrell (4/7 za tri), 13 jih je dodal Marko Radovanović (sedem skokov). Pri domačih so dvomestno število točk presegli Petar Vujačić (14), Daishon Smith (13) in Terry Armstrong (12).