Novomeščani so si odločilno prednost nabrali med prvo in drugo četrtino z delnim izidom 29:8. Povedli so s 36:20 in z izjemo nekaj slabih minut v zadnjem delu igre ohranili stoodstotni izkupiček v domači dvorani in prvo mesto na lestvici.

Pri Krki je zaigralo enajst igralcev, najbolj sta se izkazala Miha Škedelj z metom 4/4 za tri točke in Rok Stipčević s 14 točkami. Za Domžalčane, ki so imeli na voljo le sedem košarkarjev, pa je Blaž Mahkovic dosegel 26 točk, od tega 19 v prvem polčasu.

V Ligo za prvaka še Terme Olimia
Kot zadnja, šesta ekipa, se je v Ligo za prvaka ob Krki, Helios Sunsih, Rogaški, GGD Šenčurju in Cedeviti Olimpiji uvrstila Terme Olimia, in sicer kljub porazu proti Rogaški. Olimčani imajo namreč na petem mestu enako število točk in celo povsem enak izkupiček v medsebojnem dvoboju s Šentjurjem, ki je tokrat zmagal na Polzeli, a imajo boljšo koš razliko na vseh tekmah v prvem delu, kar je na koncu odločilo.

Podčetrtani imajo za 42 točk boljšo koš razliko od Šentjurčanov
Klub iz Podčetrtka ima namreč za 42 točk boljšo razlika med danimi in prejetimi koši po odigranih 18 tekmah. Ekipi sta izenačeni tudi v medsebojnih tekmah, saj je Šentjur doma zmagal s 77:66, Podčetrtani pa v svoji dvorani z 90:79.

V skupini za obstanek se bodo štiri ekipe po trikrožnem sistemu skušale izogniti zadnjemu mestu, ki vodi v 2. SKL.