Tadej Ferme je z dvema trojkama zrežiral vrnitev Heliosa v zadnji četrtini. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so bili večino prvega polčasa v prednosti ter vodili tudi za osem točk. Novomeščani so si razigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili kar z 19:6. Po 30 minutah so imeli pet točk naskoka (46:51).

Tadej Ferme je na začetku zadnje četrtine zadel dve zaporedni trojki in Helios je znova povedel s 53:51.

15 sekund pred koncem je Rok Stipčević s prostima metoma Krko približal na 60:59, Urban Oman je nato na drugi strani vrnil z enako mero za 62:59, Jan Kosi je z zabijanjem znova poskrbel le za točko zaostanka gostov. Daniel Vujasinović je dve sekund pred zadnjim piskom sirene zadel le en prosti met.

Rok Stipčević je prevzel odgovornost v zadnjem napadu, a mu je spodrsnilo. Foto: www.alesfevzer.com

Stipčević spodrsnil v zadnjem napadu
Krka je imela nato napad za izenačenje, a je Stipčeviću v prodoru z leve strani spodrsnilo v raketi in je izgubil žogo, Oman pa je nato s prostim metom postavil končni izid.

Pri Heliosu sta po 10 točk dosegla Aljaž Bratec in Ferme, Mihailo Sekulović pa je osmim točkam dodal deset skokov. Pri Krki sta po 13 točk prispevala Rodney Camphor (zadel je vse tri mete izza črte) in Kosi.

"Res iskrene čestitke fantom za zmago. Mislim, da je bila tokrat res zaslužena. Odigrali smo verjetno najboljši prvi polčas letos, tudi pozneje pa smo se na obrambno agresijo Krke dobro odzvali. Na koncu smo, tudi z malo sreče, prišli do zaslužene zmage," je bil zadovoljen trener Heliosa Dejan Jakara.

Helios bo igral naslednjo prvenstveno tekmo čez dva dni proti Šenčurju, Krka pa bo takrat gostovala v Podčetrtku.