Obe ekipi sta si že pred zadnjim krogom zagotovili mesto v Ligi za prvaka. Krka je povedla s 6:0, toda gostje so hitro izničili uvodno prednost in si še v prvi četrtini priigrali sedem točk naskoka (13:20). V drugi četrtini se je gostom popolnoma ustavilo v napadu, saj so dosegli le sedem točk. Krka je to izkoristila. Najprej je z delnim izidom 6:0 povedla in si do odmora priigrala nekoliko višje vodstvo.

Novomeščani so tudi v tretji četrtini nadaljevali v podobnem ritmu. Razlika je narasla na 16 točk, priigrano prednost pa so gostitelji v zadnjih desetih minutah zanesljivo zadržali. Najboljši strelec Krke je bil z 12 točkami Luka Lapornik, ki je tudi edini dosegel dvomestno število točk. 11 jih je na drugi strani dal Ivan Miličević.

Prvi del državnega prvenstva se bo končal v soboto. Prihodnji teden je na sporedu pokalno tekmovanje, Liga za prvaka, v kateri se bo najboljšim petim klubom prvega dela pridružila še Cedevita Olimpija, in Liga za obstanek se bosta začeli konec februarja, trajali pa bosta do 21. oziroma 18. aprila. Takoj zatem sledi končnica s četrtfinalom, državni prvak pa bo znan najpozneje 29. maja.