Košarkarji so po dolgem času znova v tekmovalnem pogonu. Na fotografiji utrinek s tekme ECE Triglav in Terme Olimia Podčetrtek. Foto: www.alesfevzer.com

Prva tekma v 1. SKL po več kot šestih mesecih je bila odigrana v Kranju, kjer je novinec v prvoligaški druščini gostil zasedbo iz Podčetrtka. Uvodne zmage so se veselili gostje, ki so do uspeha z 91:73 prišli v zadnjih petnajstih minutah.

Lanska sezona brez prvaka

Sezona 2019/2020 ni bila odigrana do konca in naslov prvaka zaradi premajhnega števila tekem ni bil podeljen. Sicer jih ima največ Olimpija, ki je bila prvak Slovenije sedemnajstkrat (nazadnje 2017/18) in ki v prvem delu 1. SKL ne bo igrala, saj istočasno nastopa v evropskem pokalu in Ligi ABA. S sedmimi naslovi sledi Krka, dva ima Helios, po enkrat pa sta bila prvaka Šentjur in Sixt Primorska.

ECE Triglav je bil do tedaj večino časa v vodstvu, nazadnje sredi tretje četrtine s 56:55. A delni izid 10:2 je tehtnico prevesil na stran Podčetrtka, ki prednosti od 61:56 ni več izpustil iz rok. Domači so se nekajkrat še približali na koš ali dva zaostanka, na koncu pa so izgubili precej višje, kot je kazalo v 37. minuti (71:79).

Visoka zmaga Rogaške
Košarkarji Rogaške so v domači dvorani pred 240 gledalci zanesljivo dosegli zmago nad Šentjurjem (94:55).

Rogaška je ob 75-odstotnem metu že v prvem polčasu povedla s 25 točkami razlike in prednost v nadaljevanju z lahkoto ohranila. Gostje so v tretji četrtini dosegli le pet točk, poraz pa so omilili v zadnjih desetih minutah, ki so jih dobili z 20:17.

Stoodstotni Rout vodil Laščane do zmage
Laško je na Polzeli premagalo Hopse (66:83).
Ti so vodili le na začetku tekme s 4:0, nato pa so gostje prevzeli pobudo in od 8:6 vodstva niso več izpustili iz rok. Na začetku druge četrtine so imeli že dvomestno prednost (29:17).

Žarek upanja za peščico domačih gledalcev v dvorani na Polzeli je posijal sredi tretjega dela igre, ko je razlika padla na 43:48, toda nemoč domačih igralcev proti agresivni obrambi gostov ga je hitro pokopala. Gostje so po treh četrtinah vodili s 57:45, najvišjo prednost na tekmi pa so imeli v 36. minuti pri 73:52.

Odlično premierno predstavo v dresu Zlatoroga je prikazal 211 centimetrov visoki Američan Logan Routt, ki je v 26 minutah dosegel 23 točk ob stoodstotnem metu.

Krka vodila od prve do zadnje minute
Krka je na domačem parketu premagala Šenčur Gorenjsko gradbeno družbo (88:75).

Novomeščani so vodili od prve do zadnje sekunde in zasluženo vpisali prvi par točk v novi sezoni, GGD Šenčur pa je dokazal, da je tudi letos sestavil zanimivo zasedbo z izkušnjami, ki bo trn v peti številnim ekipam v 1. SKL.

Novomeščani so v prvem delu zadeli devet trojk in povedli z 48:36, razliko pa so v drugem delu ohranili zaradi daljše klopi in razpoloženega Rodneyja Camphorja, ki je bil z 22 točkami prvi strelec moštva.

Koper Primorska je začetek prvenstva označila za
Koper Primorska je začetek prvenstva označila za "povratek odpisanih" oziroma preporod državnega prvaka in "zmago kluba". Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani so se Domžalčanom dostojno upirali
V zadnji tekmi 1. kroga je Helios Suns premagal Koper Primorsko (60:77).

Koprska ekipa, serijska zmagovalka zadnjih sezon, je bila še pred nekaj tedni zaradi finančnih težav na robu propada. Navkljub omejenemu igralskemu kadru, domači trener Andrej Žakelj je večino tekme odigral z zgolj osmimi igralci, se je Koper Primorska dostojno upirala.

Domžalčani so do dvomestne prednosti prišli dokaj zgodaj (27:17), razliko so na dvajset točk povečali šele na začetku zadnje četrtine (62:42), bistveno višjega naskoka pa si niso priigrali.

Pri domačih sta do dvomestnih številk prišla Urban Durnik (16 točk, 7 skokov) in Luka Vončina (14 točk, 5 podaj), na drugi strani, kjer se je med strelce vpisalo deset igralcev, pa je bil najučinkovitejši 29-letni črnogorski center Mihailo Sekulović, ki je v Domžale prišel avgusta. Dosegel je 16 točk in zbral sedem skokov.

Glede na to, da so gledalci marsikje prikrajšani za oglede tekem v živo, je Košarkarska zveza Slovenije poskrbela za spletne prenose. Tekme si lahko ogledate spodaj.