Gostitelji so večji del uvodne četrtine vodili, na koncu nekoliko popustili in v drugo četrtino vstopili izenačeni na 25. V drugi četrtini so Koprčani stopili na plin, z delnim izidom 13:3 so povedli za deset točk, na odmor so odšli s prednostjo šestih točk (40:46).

V tretji četrtini so Novomeščani vrnili udarec, za prvo vodstvo po uvodni četrtini je s trojko poskrbel Jure Balažič (58:56). O zmagovalcu se je odločalo povsem na koncu.

Ko je že kazalo, da je v izdihljajih obračuna z dvema zadetima prostima metoma Marko Jošilo storil dovolj za zmago – tedaj so Dolenjci vodili za dve točki (80:78) –, je za hladno prho v dvorani Leona Štuklja poskrbel Stephen Holt, ki je v zadnji sekundi srečanja zadel trojko za minimalno zmago (80:81).

Najučinkovitejši strelec tekme je bil Jošilo, ki je zbral 19 točk, pri gostujoči ekipi je bil najbolj razpoložen Ivan Marinković, ki je dosegel točko manj.