Marjan Čakarun in soigralci so si priigrali prednost domačega igrišča v polfinalu. Foto: www.alesfevzer.com
Petrol Olimpija do sedme zaporedne zmage

Poraz za Rogaško ni bil usoden, saj so že med odmorom izvedeli, da je Helios izgubil proti Iliriji, tako da so imeli četrto mesto zagotovljeno.

Gostitelji so večji del tekme vodili, toda borbeni Štajerci so jih lovili, jih nekajkrat prehiteli, a to jim ni zadostovalo za uspeh. Že pred končnico so si Primorci zagotovili dovolj veliko prednost, tako da drame v njej ni bilo, čeprav nobena izmed ekip na tekmi ni vodila več kot z osmimi točkami razlike.

Sixt Primorska je na začetku zadnje četrtine delovala zbrano, s trojko Nejca Zupana je dobrih pet minut pred koncem prišla do naskoka osmih točk (64:56). Rogaška se je z uspešnimi meti nekajkrat še približala, največ na štiri točke, toda Koprčani so vedno našli odgovor in tekmo mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec je bil s 17 točkami Marjan Čakarun, Mirko Mulalić jih je dosegel 15, pri gostih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Mitja Nikolić.

Grenak poraz Heliosa
Helios, prvak v letih 2007 in 2016, se je opekel doma z Ilirijo (71:74), potem ko je v drugem polčasu zmogel vsega 25 točk. Vodstvo 15 točk ob polčasu (46:31) je bolj kot ne skopnelo že na začetku tretje četrtine, ki so jo gostje odprli z delnim izidom 0:11. Zadnji točki na tekmi je šest sekund pred koncem s prostima metoma dosegel Žan Mark Šiško.

Olimpija z delnim izidom 19:0 strla Šenčur
Petrol Olimpija, ki si je že prej zagotovila status prve nosilke končnice, je zmagala sedmič zapored. Šenčur je v Stožicah ugnala z 91:77. Olimpiji (met iz igre v prvih 20 minutah 21/37) je v drugi četrtini uspela serija 19:0 za vodstvo 43:25. Najboljši strelec je bil Jordan Morgan s 13 točkami, že do polčasa pa je Jan Špan prispeval vseh svojih 11 točk, pri čemer je zadel vse tri poskuse za tri točke. Ramo Rizvić je za goste dosegel 25 točk.

LIGA ZA PRVAKA, 14. krog:
PETROL OLIMPIJA
- ŠENČUR GOR. GR. DRUŽBA
91:77 (20:21, 31:10, 15:19, 25:27)
300; Morgan 13, Tratnik 12, Kastrati in Špan po 11; Rizvić 25, Pavković 17, Pavić 12.

KRKA - ŠENTJUR
81:51 (14:14, 28:10, 25:10, 19:17)
Fifolt 14, Bratož 11, Dimec 10; Pešič 17, Bolčina 11.

HELIOS SUNS - ILIRIJA
71:74 (23:22, 23:9, 12:20, 13:23)
Mahkovic in Besedič po 12, Pelko in Močnik po 11; Vončina 19, Šiško 17 točk in 11 skokov, Čučović 14.

SIXT PRIMORSKA - ROGAŠKA
75:70 (22:15, 11:17, 16:18, 26:20)
800; Čakarun 17 in 7 skokov, Mulalić 15, Hodžić 11, Ferme 10; Nikolić 13, Kosič in Fon po 11.