Kevin Durant je v izdihljajih tekme v Staples Centru z dvema potezama LA Clippersom preprečil zmago. Foto: Reuters
Kevin Garnett
Boston je 7 minut pred koncem tekme v TD Gardnu proti Minnesoti vodil za 18 točk. Navijači Celticsov so s skandiranjem želeli trenerja gostujoče ekipe prepričati, da na parket pošlje Kevina Garnetta, a je ta obsedel na klopi. Ko jim je postalo jasno, da Garnett ne bo dobil priložnosti za igro, so se mu s skandiranjem "Thank you, KG" (prev. "Hvala, KG") zahvalili za pet sezon, ki jih je odigral v dresu Celticsov. To je bila za Garnetta najverjetneje zadnja tekma v Bostonu. Foto: Reuters

Durant je 5,8 sekunde pred koncem tekme zadel met za dve za vodstvo svoje ekipe z 99:100, nato pa je sekundo pred koncem blokiral še met Chrisa Paula s polrazdalje za zmago. S tem se je Oklahoma City na najboljši mogoči način pobrala po porazu v Clevelandu (104:100), to je bila zanjo že 11. zmaga na zadnjih 14 tekmah. Najučinkovitejši igralec srečanja je bil sicer Russell Westbrook, ki je zbral 33 točk, na drugi strani je točko manj dosegel Paul, ki je svojo statistiko oplemenitil še z 10 podajami.

V New Yorku je Orlando ustavil niz štirih zaporednih zmag Knicksov. Gostje so igrali zbrano in vodstva nikoli niso izpustili iz rok, čeprav gostitelji nikoli niso zaostajali za več kot 8 točk. Tekma se je prelomila šele proti koncu tekme, ko je Orlandu uspel delni izid 11:2. Saša Vujačić v petih minutah za Knickse ni prispeval točk (met iz igre 0/2; met za tri 0/1; 1 skok; 1 podaja; po 1 ukradena in izgubljena žoga).

Navijači v Bostonu niso dočakali KG-ja
V Bostonu so z nestrpnostjo pričakovali vrnitev Kevina Garnetta, ki je s Celticsi leta 2008 osvojil svoj edini šampionski prstan, a njegove vrnitve na parket niso dočakali. Trener Minnesote Sam Mitchell je že pred tekmo dejal, da želi 39-letnega veterana odpočiti. Kljub skandiranju množice navijačev s tribun ni popustil. "Vsekakor sem slišal skandiranje. Zelo veliko mi pomeni. Rad bi povedal, da sem v Minnesoti postal mladi mož, v Bostonu pa sem dokončno odrasel," je po tekmi dejal KG, ki pa je moral s klopi spremljati poraz svoje ekipe. Celticsi so bili zelo uspešni izza črte za tri točke (zadeli so 12 metov), najuspešnejši je bil Kelly Olynyk, ki je zadel 7 od 10 metov iz igre, od teh vse tri poskuse za tri. Ključno razliko so si 17-kratni prvaki Lige NBA ustvarili v 3. četrtini, ko so z delnim izidom 10:0 povedli s 84:68, do konca so potek tekme le še nadzirali.