Erazem Lorbek je že v prvem polčasu dosegel 10 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Edo Murič in Damir Markota
Edo Murič se je dobro boril z Damirjem Markoto. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krunoslav Simon
Krunoslav Simon je bil najboljši strelec tekme s 15 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dušan Ivković
Dušan Ivković je bil lahko zadovoljen z igro svojih izbrancev, ki niso imeli težav z Bosno in Hercegovino. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Izbranci Božidarja Maljkovića so doživeli prvi poraz na pripravah za evropsko prvenstvo, ki se 31. avgusta začne v Litvi. Hrvati so odlično igro prikazali v drugem polčasu, v 25. medsebojem obračunu so bili štirinajstič boljši od Slovenije.
Hrvati so bolje začeli srečanje, v tretji minuti so vodili s 6:2. Hitro je odgovoril Erazem Lorbek s trojko, Slovenci pa so ob koncu uvodne četrtine s serijo 5:0 prišli v vodstvo, po desetih minutah so vodili s 16:15.

Slovenci hitro zapravili prednost devetih točk
Na začetku druge četrtine so Slovenci zaigrali bolj odločno, Lorbek (10 točk v prvem delu) in Sašo Ožbolt sta bila natančna izza črte (28:19). Hrvati so odgovorili z bolj agresivno igro, izsilili so številne osebne napake. Bojan Bogdanović je zadel štiri proste mete, Dontay Draper pa je izid poravnal (28:28). Slovenci so na odmor odšli z minimalno prednostjo (32:30).

Prvi koš Luke Rupnika
Na začetku drugega polčasa so Hrvati uveljavili premoč pod košema. Po petih zaporednih točkah Bogdanovića so vodili z 41:37. Maljković je dolgo vztrajal z mladim Luko Rupnikom na položaju organizatorja igre. Mladi Idrijčan je s svojim prvim reprezentančnim košem Sloveniji priigral prednost z 52:51.

Končnica pripadla Hrvatom
Obetala se je napeta končnica. Marko Popović je znova potrdil, da je pravi mojster pri metih izza črte (60:61). Po košu Anteja Tomića minuto in štiri sekunde pred koncem so povedli za tri točke (63:60). Matjaž Smodiš in Goran Dragić nista bila natančna pri poskusih za tri točke, 21 sekund pred koncem pa je slovensko usodo z dvema prostima metoma zapečatil odlični Bogdanović.
Hrvati so prekinili niz petih zaporednih porazov proti Sloveniji, pred tem so nazadnje slavili 27. junija 2008 na prijateljski tekmi v Kranjski Gori.