Francoski košarkarji so takole proslavili bronasto odličje pred domačimi gledalci v Lillu. Foto: Reuters
Miroslav Raduljica in Rudy Gobert
Francoski košarkarji na čelu z Rudyjem Gobertom (14 skokov) so odlično ustavljali glavne srbske igralce. Foto: Reuters

Francozi so si večjo prednost nabrali v tretji četrtini, potem ko so po prostih metih Miloša Teodosića v 24. minuti pobegnili s serijo 9:0, ki jim je prinesla prednost 14 točk (53:39), črne srbske minute pa je s svojo drugo trojko na tekmi prekinil prvi srbski strelec Bogdan Bogdanović. A po ukradeni žogi in polaganju razpoloženega Nanda De Cola je prednost narasla na kar 16 točk (58:42) v 29. minuti. Ekipa Aleksandra Đorđevića se nato v zadnji četrtini ob odlični obrambi ni več resno približala.

Francozi so prevladovali zlasti v skoku (43:29) in bili odlični tudi pod srbskim obročem, kjer so zadeli kar nekaj košev iz druge priložnosti. Že v prvem polčasu je bilo omenjeno razmerje 10:2 v francosko korist. De Colo je bil na koncu prvi francoski strelec z 20 točkami.

To je šesta bronasta medalja za Francoze na EP-jih in novo odličje na tretjem eurobasketu zapored po srebru leta 2011 in naslovu evropskega prvaka pred dvema letoma v Sloveniji. Bronasti so bili tudi lani na SP-ju v Španiji.