Kapetan Goran Dragić je dosegel 22 točk, najboljši strelec Slovenije v pripravljalnem obdobju Luka Dončić pa je tokrat vknjižil le štiri točke. Foto: BoBo

Tekma je bila zelo težka, a je prišla ravno prav v tem pripravljalnem obdobju. Nismo se znali odzvati na njihovo obrambo, dobili smo veliko lahkih košev, kar nas je stalo zmage. V napadu lahko še popravimo veliko stvari, tudi v obrambi nam v prvem polčasu ni šlo, v drugem smo to popravili, imeli nekaj odličnih minut. Dobro smo odigrali proti koncu, jih ujeli, lahko bi tudi zmagali, a se na koncu ni izšlo.

Jaka Lakovič, pomočnik selektorja Slovenije

Slovenija na sedmi pripravljalni tekmi za evropsko prvenstvo v zadnji četrtini kljub doseženima trojkama tik pred koncem ni zmogla pripraviti preobrata.

Boljši uvod kot proti Izraelu
Varovanci Igorja Kokoškova so srečanje začeli bolje kot proti Izraelu, vodili so večji del prve četrtine, Turki pa so ob koncu tega dela igre dosegli pet zaporednih točk in četrtino sklenili s štirimi točkami prednosti. Turki so dobro igro nadaljevali tudi v drugi četrtini, dosegli so pet zaporednih točk in tako prišli do prednosti devetih točk. Po minuti odmora so Slovenci zaigrali nekoliko bolje, vendar jim Turkov do konca prvega polčasa ni uspelo uloviti.

Slovenci so po štirih minutah igre v drugem polčasu po dolgem času povedli. Na krilih Gorana Dragića, ki je v tem delu tekme dosegel deset točk, so Slovenci vztrajali v vodstvu (vodili so tudi za deset točk), kljub temu pa so Turki zadnjo četrtino začeli s prednostjo dveh točk.

Dragić nenatančen
Slovencem je na začetku zadnje četrtine ob zaostanku petih točk uspelo pripraviti preobrat. Najprej je trojko zadel Klemen Prepelič, po košu in dodatnem prostem metu Anthonyja Randolpha so Slovenci prešli v vodstvo, nato pa so nastopile črne minute. Turki so z delnim izidom 13:0 pet minut do konca povedli za dvanajst (80:68). Po dveh doseženih trojkah tik pred koncem - zadela sta Dragić in Prepelič - je Slovenija zaostajala le še za dve točki (83:85). Slovenci so imeli priložnost izsiliti podaljšek, a je bil nenatančen Dragić.

Na tekmi, ki je bila zaprta za javnost, je največ točk za Slovenijo prispeval kapetan Dragić (22 točk), Prepelič jih je dodal 19, Randolph pa 12. Najboljši strelec Slovenije v pripravljalnem obdobju Luka Dončić je dosegel štiri točke.

Zaradi poškodovanega gležnja je manjkal Vlatko Čančar.

Košarkarji se v nedeljo vračajo v Slovenijo, kjer bodo opravili zadnji teden priprav. V četrtek jih čaka tekma s Hrvati, ki bo odprta za javnost, z varovanci Aleksandra Petrovića pa se bodo srečali tudi v petek na zaprti tekmi.