Srbski košarkarji so se tudi brez poškodovanega Miloša Teodosića uvrstili v finale. Foto: Reuters
Bogdan Bogdanović
Najboljši srbski strelec je bil s 24 točkami znova Bogdan Bogdanović. Foto: EPA
Boban Marjanović
221 cm visoki center Boban Marjanović je Rusom natresel 18 točk. Foto: EPA
Srbi v drugem polfinalu ugnali Ruse

Srbi so dobro odprli tekmo in povedli s 5:0, a je Rusija hitro odgovorila s šestimi točkami zapored. V nadaljevanju je sledila dokaj raztrgana igra na obeh straneh, nekoliko bolj zbrani so bili Srbi, ki so prek razpoloženega Bogdana Bogdanovića v 6. minuti pobegnili na 14:8. Aleksej Šved je s prvo trojko Ruse približal na 13:16, malo pozneje pa je Dmitrij Hvostov znižal na 17:18. Končnica je spet pripadla varovancem Saše Đorđevića, ki so na prvi odmor odšli s prednostjo +5 (25:20).

Srbija ušla na +16
Ko je Boban Marjanović v 14. minuti zadel za 32:26, je moral ruski selektor Sergej Bazarevič vzeti minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je Stefan Jović v 15. minuti povišal na +10 (36:26). Rusi so delovali izgubljeno, brezidejno v napadu, na drugi strani pa so Srbi pridno polnili njihov koš. Po protinapadu Bogdanovića za 40:26, je moral Bazarevič svoje varovance spet poklicati k sebi. Rusi so nadaljevali z meti iz obupa, tako da je Milan Mačvan zadel za +16 (42:26). Ruski mrk je s trojko prekinil Hvostov. Pri Srbih je bil izjemno razpoložen 221 cm

visoki Marjanović, ki je zadeval, blokiral in podajal. Polčas se je končal z 48:34. Srbi so bili izrazito boljši pri metu za dve (67:44-odstotno) in pri skokih (19:12). Bogdanović in Marjanović sta dosegla po 13 točk, na drugi strani Šved 14, polovico iz prostih metov.

Srbi nadzirali potek tekme
Bogdanović je drugi polčas odprl s trojko in napovedal, da Srbi ne nameravajo popuščati niti za ped. Rusi so se ob agresivni in gibljivi srbski obrambi precej mučili v napadu. Lučić je v 25. minuti po alley oopu atraktivno zabil za 57:41. A kot da bi visoko vodstvo nekoliko uspavalo Srbe, ki so si "privoščili" tudi nekaj minut igre brez Bogdanovića in Marjanovića. Šved je najprej zadel trojko, nato pa sta po eno dodala še Vitalij Fridzon in Andrej Voroncevič, tako da je v 27. minuti semafor kazal le +5 (52:57). Đorđević je vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj so Srbi z delnim nizom 7:0 ušli na 64:52. Tretja četrtina se je končala s 66:57.

Rusi prišli le na -2, a Srbi vzdržali
Rusi so se na začetku zadnjega dela približali na 61:66. Srbi so odgovorili s trojko, a je nato Andrej Zubkov s štirimi zaporednimi točkami Ruse približal na -4 (65:69). Ruski napad sta s košema odbila najboljša srbska igralca Bogdanović in Marjanović (73:65). A Rusi se še niso predali. Štiri minute pred koncem je Šved zadel trojko za 75:73. Po Đorđevićevi minuti odmora je Vasilje Micić s trojko (78:73) poskrbel za lažje dihanje Srbije. Ko je bil po zapravljenih ruskih napadih izza črte uspešen še Bogdanović za 81:74 manj kot dve minuti pred koncem, je bil dvoboj praktično odločen.