Žan Mark Šiško je odlično pokrival Nicka Calathesa, ki je dosegel le 3 točke. Foto: EPA

Real Madrid se je že po treh četrtfinalnih tekmah uvrstil na sklepni turnir, aktualnemu prvaku Anadolu Efesu pa je to uspelo v četrtek proti Milanu. Preostala polfinalista bosta znana šele naslednji teden po odločilnih petih tekmah.

Katalonci v 30 minutah dosegli le 34 točk
Bavarci so z izjemno obrambo popolnoma razorožili najboljšo ekipo rednega dela. Katalonci so izenačili negativen rekord - le enkrat do zdaj so dosegli 52 točk na tekmi Evrolige.

Veliko veselje košarkarjev Bayerna po koncu tekme. Foto: EPA

Bayern je ob odmoru vodil s 36:25, po 30 minutah pa je v Audi Domu na semaforju pisalo 49:34. Katalonci so v zadnjo četrtino dobili z 18:9, a niso bili blizu preobrata pred 6500 gledalci.

Žan Mark Šiško je v 23 minutah prispeval dve točki (1/2 za dve, 0/4 za tri), dve podaji in šest skokov. Najboljši strelec Bayerna je bil Nick Weiler-Babb z 12 točkami, pri Barceloni pa Alex Abrines prav tako z dvanajstimi. Zvezdnik Nikola Mirotić je zbral le 7 točk.

Sodil je Sašo Pukl, družbo pa mu je delal Luigi Lamonica, ki je v sredo v Stožicah delil pravico na tekmi med Cedevito Olimpijo in Bursasporjem v četrtfinalu Evropskega pokala.

Slukas zgrešil trojko - odločala bo peta tekma v Pireju
Monaco, ki prvič nastopa v Evroligi, je premagal Olympiacos z 78:77. Odločilni koš je dosegel Dwayne Bacon 53 sekund pred koncem. Gostje iz Pireja so imeli zadnji napad za zmago, vendar je Kostas Slukas (19 točk) zgrešil trojko ob pisku sirene.

Pri domačih so bili najbolj učinkoviti Bacon (19 točk), Mike James (18) in Will Thomas (16). Odločilna tekma bo v sredo zvečer v Pireju.

Četrtfinale, četrte tekme:
BAYERN (8) - BARCELONA (1) 2:2
59:52 (18:12, 18:13, 14:9, 9:18)
Weiler Babb 12, Hunter 9, Lučić 8, Rubit in Thomas po 7, Jaramaz 6, Schilling 4, Šiško 2 (1/2 za dve, 0/4 za tri) in 6 skokov v 23 minutah, Obst in Dedović po 2; Abrines 12, Jokubaitis 8, Mirotić 7 (1/2 za dve, 0/4 za tri), Kuric, Laprvovittola in Sanli po 5, Calathes 3 (1/2 za dve, 0/4 za tri), Hayes Davis, Exum in Davies po 2, Smits 1.

MONACO (7) - OLYMPIACOS (2) 2:2
78:77 (19:19, 19:23, 27:19, 13:16)
Bacon 21, James 18, Thomas 16, Hall 14; Slukas 19, Vezenkov 17.