Džanan Musa (levo) je bil junak v Wizink Centru v Madridu. Foto: EPA

Barcelona je odlično odprla srečanje in izkoristila zaspan začetek gostiteljev. Nikola Mirotić je s trojko sredi prve četrtine zagotovil osem točk naskoka (4:12). Nicolas Laprovittola je bil prav tako natančen izza črte in prednost je narasla na 12 točk (6:18). Real je prvo četrtino končal s sedmimi zaporednimi točkami, Gabriel Deck je znižal na 16:20.

Tudi v drugi četrtini je Kataloncem uspelo ohraniti prednost in na odmor so odnesli sedem točk naskoka (32:39).

Ko se je Realu uspelo malce približati, je imela Barcelona vedno pripravljen odgovor in po 30 minutah je gostiteljem kazalo slabo (50:59).

Gabriel Deck je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami. Foto: EPA

Llull hitro izničil prednost Barce
Sredi zadnje četrtine se je razigral Sergio Llull, ki je s trojko poskrbel za vodstvo Reala z 69:67. Cory Higgins je bil na drugi strani natančen izza črte, nato pa je povišal na 69:73. Minuto pred koncem je Hezonja znižal, Llull pa je 37 sekund pred iztekom rednega dela izenačil na 73:73.

Mirotić je izgubil žogo, a je nato tudi Llull zapravil napad Reala. Do konca je ostalo še 1,8 sekunde, Tomaš Satoransky pa iz težkega položaja ni bil natančen ob pisku sirene.

Šov Muse v podaljšku
V podaljšku je blestel Musa, ki je nanizal kar devet točk. S trojko je zapečatil usodo Barcelone minuto in 39 sekund pred koncem (84:76). Minuto pred koncem je bil izza črte natančen še Hezonja.

Zmaga Valencie v Berlinu
V Berlinu pa gostovala Valencia, ki je odnesla dve točki (88:94). Klemen Prepelič je prispeval tri točke in pet podaj, z 20 točkami je bil najbolj učinkovit Jared Harper.

21. krog:
REAL MADRID – BARCELONA
* 91:86 (16:20, 16:19, 18:20, 23:14)
Deck 23 in 7 skokov, Llull 19, Musa 18; Mirotić 17, Satoransky in Vesely po 12, Higgins 10.
* – po podaljšku

ALBA BERLIN - VALENCIA 88:94
Lo 25 (4/7 za tri), Thiemann 17; Harper 20, James 16 ... Prepelič 3 (1/3 za tri) in 5 podaj v 15 minutah.

ASVEL - FENERBAHČE 91:77
De Colo 26 (4/8 za tri), Bost (5/11 za tri); Edwards 22 (6/10 za tri).

MONACO - OLIMPIA MILANO 101:88
Okobo 19, James 18 in 10 podaj; Luwawu Cabarrot 19.

PANATHINAIKOS - ŽALGIRIS 89:65