Druga tekma se je (pričakovano) končala z zmago Belgije, a so Turkinje nudile dober odpor (63:61). Po slavju Belgijk je Slovenija zasedla tretje mesto in bo v ponedeljek dodatno tekmo za četrtfinale igrala proti Rusiji, ki je v skupini D osvojila drugo mesto, potem ko jo je Francija premagala s 85:59. V primeru uspeha Turčije, ki se sicer poslavlja od prvenstva, bi Slovenke celo zasedle prvo mesto in se med osem uvrstile neposredno, kamor je tako iz skupine napredovala Belgija. Če bo Slovenija premagala Rusijo, se bo v četrtfinalu znova srečala z Belgijkami.

Slovenija je v predtekmovanju premagala Turčijo in BiH ter izgubila z Belgijo. V krogu treh ekip s po dvema zmagama je imela najslabše razmerje. Foto: www.alesfevzer.com

Teja Oblak in Nika Barič skupaj zbrali 21 podaj

V prvi četrtini sta obe reprezentanci blesteli pri trojkah, Slovenke so jih metale 3/6, tekmice pa 4/9. Ravnotežje se je ves čas spreminjalo, Slovenke so po 3 minutah s košem Shante Evans povedle z 9:7, v slabšem nadaljevanju pa so v hipu padle na -6 (15:9). Ob koncu tega dela je Aleksandra Krošelj zadela trojko za vodstvo s 23:22, na drugi strani pa je Jonquel Jones pod prekrškom zadela met in poskrbela, da je BiH uvodno četrtino dobil s 25:23.

Začetek druge četrtine je bil fantastičen za Slovenijo, saj jo je je začela z neverjetno serijo 15:0, po kateri je povedla z 38:25, v tem času so igralke v modrem zadele kar tri trojke. V podobnem ritmu so nadaljevale vse do polčasa, ki so ga dobile kar s 54:37. Met za tri točke je fantastičen: 9/15. Zala Friškovec in Eva Lisec sta dosegli po 13 točk.

Slovenke so dobro začele tudi drugi polčas, še v 27. minuti so vodile z rekordno prednostjo kar 25 točk (72:47). Sledilo je res črno obdobje, v naslednjih 10 minutah so namreč igralke v rumenem naredile serijo 31:8 in se tri minute pred koncem približale na 80:76, v predzadnji minuti pa celo na 82:79. Odgovornost je nato prevzela Eva Lisec, ki je v isti minuti dvakrat zadela polaganje za vodstvo s 86:81. Nato je še Nika Barić 39 sekund pred koncem zadela dva prosta meta, na koncu pa je zmago potrdila še s trojko.

Slovenske košarkarice se bodo morale še potruditi za četrtfinale

Eva Lisec je bila z 22 točkami prva slovenska strelka. Zala Friškovec jih je dodala 15, z dvojnim dvojčkom pa sta se izkazali Teja Oblak, ki je 13 točkam dodala 11 podaj, in Nika Barič, ki je v statistiko vpisala 12 točk in 10 podaj.

Izjave po tekmi:

Damir Grgić, selektor: "Rad bi čestital igralkam za zasluženo zmago in karakter, ki so ga pokazale po tistem težkem porazu z Belgijo. Pokazali smo, kako si želimo igrati košarko. Manjši padec ob koncu tretje četrtine in začetku zadnje nas je pripeljal v situacijo, da so imele Bosanke priložnost za preobrat, a na koncu smo z našo kakovostjo dokazali, da smo v tem trenutku boljša ekipa od Bosne in Hercegovine."

Nika Barič: "Mislim, da smo po tisti tekmi z Belgijo pokazali čisto drug obraz. Pokazali smo naš pravi karakter in pravo igro, kar po petkovi tekmi res ni bilo lahko. Vsa čast dekletom za pristop. V drugem polčasu smo padle v igri, a mislim, da je bilo to povsem pričakovano. V odločilnih trenutkih smo ostale mirne in to je na koncu tudi prevesilo tehtnico v našo korist."

Zala Friškovec: "Po tekmi pred dvema dnevoma ni bilo lahko priti na igrišče samozavestno, a dokazali smo, da smo ekipa. Pokazali smo, da imamo nekaj v sebi, da lahko popravimo pristop in to nam je tudi uspelo. Zasluženo smo zmagali, sicer spet nismo pokazali naše najboljše predstave, a na koncu je zmaga tista, ki šteje."