Fenerbahče je izsilil podaljšek, v katerem je strl Laboral Kutxo. Foto: EPA
Fenerbahče ima na turnirju najboljše evropske četverice v Berlinu največjo podporo navijačev. Foto: EPA
Victor Claver in Kyle Hines
CSKA bo spet igral v finalu turnirja Final four, čeprav je proti Lokomotiv Kubanu dobil le eno četrtino (prvo, s 23:12). Foto: EPA

Živci slovitega trenerja Fenerbahčeja Željka Obradovića, ki ima kar osem evropskih naslov, so močno trpeli. Po odličnem začetku turške ekipe (vodstvo 13:0) je Laboral hitro vzpostavil ravnotežje in na krilih centra Janisa Burusisa (22 točk) v drugem polčasu prevzel pobudo. Fenerbahče je v zadnji minuti s trojko Luigija Datomeja in košem Kostasa Slukasa izenačil in izsilil podaljšek, potem ko Darius Adams ni unovčil zadnjega napada. V petminutnem dodatku je Bogdan Bogdanović (18 točk) dosegel prvih pet točk, Fenerbahče pa je z delnim izidom 10:2 dokončno strl baskovsko ekipo.

Jaka Blažič je za Laboral Kutxo prispeval pet točk, vse v prvem polčasu. V odločilnih trenutkih ni igral, potem ko je sedem minut pred koncem pri vodstvu Laborala 59:64 zadrževal žogo in nato pri metu na silo dobil blokado, za "nagrado" pa odšel na rezervno klop.

De Colo s 30 točkami potrdil MVP-naziv
V nedeljskem finalu (ob 20. uri) bo turški prvak igral s šestkratnim prvakom Evrope CSKA-jem, ki je v polfinalnem obračunu ruskih ekip z 88:81 premagal Lokomotiv Kuban, čeprav je dobil le prvo četrtino, in sicer za enajst točk. Francoz Nando de Colo (30 točk), najboljši košarkar letošnje sezone Evrolige, je v prvih desetih minutah dosegel deset točk.

V drugi četrtini je prednost narasla na 16 točk (47:31), a so tekmeci z nizom šestih točk do polčasa prišli na znosnejši zaostanek (47:37). Pred koncem tretje četrtine so se približali na 60:54. Naslednja koša sta dosegla najboljša De Colo in Vitalij Fridzon. Ko je bilo štiri minute pred koncem 82:67 je Lokomotiv z delnim izidom 10:0 lahko zgolj ogrozil zmago CSKA-ja.