Nolan Smith je bil veliki junak Cedevitine zmage. V zadnji sekundi je zadel trojko iz težkega položaja. Foto: ABA photo

Noben srbski klub si tako ni priboril neposredne vstopnice za sodelovanje v Evroligi v prihodnji sezoni. Drama v Areni je prav v zadnji sekundi dosegla vrhunec. Cedevita je z delnim izidom 14:1 povedla s 76:74, toda tik pred koncem se je zdelo, da je Partizan vendarle bližje zmagi. Pri vodstvu z 79:78 je imel namreč zadnji napad, ki ga zagrebška ekipa ni hotela prekiniti z osebno napako. Milenko Tepić je zgrešil met za tri, Cedevita pa je imela le štiri sekunde za zadnji napad. Nolan Smith je žogo popeljal čez vse igrišče in v teku zadel trojko.

Po prvi četrtini je Cedevita vodila s 27:16. Saša Pavlović (25 točk) je poskrbel za preobrat in po njegovem zabijanju in prvem Partizanovem vodstvu za 10 točk je večina pričakovala, da se gostje ne bodo več pobrali. Vendar so se - z desetimi zaporednimi točkami so slabe tri minute in pol pred koncem zaostanek znižali na 73:72.

Finale (prvič se bosta pomerili dve hrvaški ekipi) bo v nedeljo ob 20.00.