Milko Bjelica je bil najboljši košarkar mestnega derbija v Beogradu. Foto: EPA

Rdeče-beli so zadeli kar 14 trojk iz 31 poskusov, neustavljiv je bil Milko Bjelica, ki je prispeval 29 točk. V 24 minutah je zgrešil le dva meta iz igre, trikrat je bil natančen izza črte, zadel je tudi vseh šest prostih metov.

V kultnem Pionirju je bil v vlogi gostitelja Partizan, zato je bil večji del dvorane v črno-beli barvi. Crvena zvezda, ki ima v Evroligi dve zmagi in tri poraze, je hitro pokazala, da ima precej bolj kakovostno zasedbo. Ob polčasu so izbranci Dušana Alimpijevića vodili s 53:42.

V zadnji četrtini so se igralci Partizana z delnim izidom 7:2 približali na 70:76 osem minut pred koncem. V odločilnih trenutkih je razigrani Bjelica zadel dve trojki, eno je dodal Američan Taylor Rochestie. Ko je pet minut pred koncem Pero Antić zadel izza črte z desne strani, pa je bil mestni derbi odločen (74:92).