Mirko Mulalić je za Sixt Primorsko dosegel 26 točk. Tadej Ferme jih je dodal še 27. Foto: www.alesfevzer.com
Sixt Primorska gladko odpravila Zlatorog

Potem ko so košarkarji Zlatoroga v prejšnjem krogu prekinili niz petih porazov - visoko so zmagali v Šentjurju -, so izgubili proti prvouvrščeni ekipi Lige Nova KBM.

Sixt Primorska je vprašanje zmagovalca rešila šele v zadnji četrtini. Vse dotlej so gostje držali stik, nato pa je prišla do izraza daljša domača klop. Trener gostov Aleš Pipan je namreč na Obalo pripotoval z vsega desetimi igralci, večino tekme pa je odigral s šestimi. Povsem drugače kot njegov kolega Jurica Golemac, ki je rotiral enajst košarkarjev, ob tem, da so bili trije še posebej razpoloženi.

75 od skupno 93 točk so dosegli Tadej Ferme (27 točk, trojke 5:10), Mirko Mulalić (26 točk, trojke 5:6) in Marjan Čakarun (22 točk). Pri gostih je največ točk zbral Petar Kusovac (20), Miha Lapornik je dodal še 19 točk.

Rogaška porazila Ilirijo
Drugouvrščena ekipa lige, Rogaška, se je hitro pobrala po hudem porazu prejšnjo nedeljo v Domžalah. Z 82:69 je odpravila Ilirijo.

Varovanci Damjana Novakovića so temelje zmage postavili že v prvih desetih minutah, ki so jih dobili s 23:13. Zaradi dobrega skoka (ob polčasu je bil ta 16:24 za goste) je Ilirija od odmoru še držala priključek, a ker sta se pri domačih v nadaljevanju razigrala Mitja Nikolić in Rashun Jerrel Davis, je njihovo upanje splahnelo že pred zadnjo četrtino, ko je razlika znašala 22 točk. Vseeno so Ljubljančani v zadnjih desetih minutah pokazali karakter, se borili za vsako žogo in na koncu iztržili dostojen poraz. To je njihov drugi v sezoni proti Rogaški, ki je v Ljubljani na začetku prvenstva zmagala po dveh podaljških.

V tem krogu je edina na domačem parketu izgubila Olimpija, porazila jo je Krka (81:85). Več o tem srečanju si lahko preberete tukaj.