Vrsta Zmaga Sagadina je edina še neporažena v košarkarskem državnem prvenstvu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Za novi točki so se morali varovanci trenerja Zmaga Sagadina krepko potruditi, saj se gostitelji vse do konca niso hoteli sprijazniti s porazom, čeprav so imeli Domžalčani na začetku zadnje četrtine že enajst točk naskoka (48:37). Vztrajno so nižali zaostanek in v 37. minuti prišli do izenačenja na 53:53.

Tu je na prizorišče stopil Dejan Mlakar. Najprej je zadel svojo prvo trojko na tekmi, ki so jo Grosupeljčani hitro izničili, po podaji Matica Rebca pa je na začetku zadnje minute zadel še drugo in dokončno odločil zmagovalca. Prvi strelec ekipe je bil Gezim Morina (16 točk, 10 skokov), ki je svoj zadnji koš po tretji ukradeni žogi na dvoboju dosegel med Mlakarjevima trojkama.

Prvič so izgubili košarkarji Slovana, ki so v prvih dveh krogih dvakrat slavili na Kodeljevem. Tokrat so varovanci Simona Petrova morali premoč priznati v Mariboru (78:69). Pri gostiteljih se je peterica košarkarjev izkazala z dvojnim številom točk (Esmir Rizvić in Kayembe Tshiabu Ruphin po 14, Miha Fon 13, Primož Brolih in Elvis Šarkinović po 12), pri gostih pa je bil najučinkovitejši Vjekoslav Petrović s 13.