Ljubljančani so si že z zmago nad Ilirijo zagotovili Ligo za prvaka, tako da zanje tekma v Domžalah ni imela pravega naboja. Odigrali so jo s pomlajeno oziroma B-ekipo, v kateri so manjkali Mirza Begić, Jan Špan, Miha Lapornik, Luka Šamanić, Domen Lorbek, Marvin Jones, Aleksandar Lazić, Issuf Sanon in Nenad Miljenović.

Blaž Mahkovic in Nikola Gajić sta bila najboljša strelca Heliosa ob zmagi nad Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so na začetku drugega polčasa povedli s +10 (41:31), nato pa prednosti niso več izpustili iz rok. Nikola Gajić je bil s 15 točkami prvi strelec domačih, 13 jih je prispeval Blaž Mahkovic, medtem ko je pri Ljubljančanih 15 točk zbral Dražen Bubnić, 13 pa Roko Badžim.

Krka slavila v Kopru
V derbiju vodilnih Sixta Primorske in Krke so zmagali gostje s 66:64. Že pred tekmo so si Primorci zagotovili prvo mesto, Dolenjci pa nižje od drugega niso mogli. Krkaši so pot do zmage tlakovali v tretji četrtini, ki so jo dobili s 25:12.
Jure Balažič je bil s 13 točkami, šestimi skoki in dvema asistencama najboljši posameznik tekme.

Začetek Lige za prvaka 2. marca
Liga za prvaka se bo začela 2. marca. Šest najboljših ekip, ki bodo štartale z ničle, čaka deset tekem, od 24. aprila dalje pa četrtfinale na dve zmagi, v katerem se jim bosta pridružili najboljši dve moštvi iz lige za obstanek.