25-letni kamerunski center Alexis Wangmene je kraljeval pod obema obročema. Foto: Aleš Fevžer
Polzeljani se veselijo velike zmage v Stožicah. Foto: Aleš Fevžer
Aleš Pipan
Aleš Pipan ni bil zadovoljen s pristopom svojih varovancev. Foto: Aleš Fevžer
Hopsi poskrbeli za hladen tuš v Stožicah

Alex Stepheson je sicer zadel prosti met za začetno in - kot se je izkazalo kasneje tudi za edino - vodstvo domačih (1:0), nato pa so na parketu zagospodarili gostje, ki so prvo četrtino dobili s 25:15.

Hopsi so v nadaljevanju vseskozi vodili, največ za 15 v 24. minuti, ko je Miha Vašl povišal na 51:36. Olimpija je v 35. minuti le uspela ujeti goste - po treh zadetih prostih metih Paola Marinellija je semafor kazal 64:64.

In ko je bilo pričakovati, da bodo zmaji le prevesili tehtnico na svojo stran, so gostje odgovorili z delnim izidom 7:0, po katerem se domači niso več približali na manj kot tri točke zasotanka (68:71).

Dvojna dvojčka Wangmeneja in Jagodnika
Igralec tekme je bil Kamerunec Alexis Mangikri Wangmene, ki je dosegel 24 točk, ob tem pa v statistiko vpisal še 11 skokov. Dvojni dvojček je uspel tudi Goranu Jagodniku, ki je 18 točkam dodal še 11 skokov. Enak točkovni izkupiček kot Jagodniku je uspel še Vašlu. Pri Olimpiji je bil najučinkovitejši Alen Omić (13 in osem skokov).

Pipan: Igralci niso resno vzeli tekme
"Zaslužena zmaga Hopsov. Moji igralci niso resno vzeli tekme. Niso se držali dogovorov. Na začetku smo mlahavo začeli in Polzela je začutila svojo priložnost, ki jo je tudi izkoristila. Celotno tekmo smo jih lovili, a do preobrata nismo uspeli,"
je dejal trener Ljubljančanov Aleš Pipan, medtem ko je trener gostov Jernej Kobale povedal: "Čestitke fantom. Po bolečem porazu v prejšnjem kolu so se odlično pobrali. V prestolnici slovenske košarke, so zasluženo zmagali. Izpostavil bi Miho Vašla in Urbana Rata, ki sta odlično nadomestila poškodovanega Danijela Vujasinovića."