Jaka Blažič je 12 od svojih 27 točk dosegel v podaljšku, ki so ga Ljubljančani dobili s 15:10. Foto: www.alesfevzer.com

Junak tekme je bil Jaka Blažič, ki je v podaljšku dosegel 12 od 15 točk Ljubljančanov. S 27 točkami (met 9/16) je bil tudi prvi strelec tekme. 18 točk in 11 podaj je vknjižil Cody Miller McIntyre. Dvomestna sta bila še Edo Murić (17) in Mikael Hopkins (15). Pri FMP-ju je bil najučinkovitejši Turek Okben Ulubay s 26 točkami.

Vodili tudi za 14 točk
Olimpija je vodila večino tekme, največ za 14 točk v tretji četrtini, a je spet odigrala slabo končnico. FMP je bil v zadnji četrtini povsem blizu Ljubljančanom in izid izenačil 13 sekund pred koncem s šesto trojko Ulubaya. V zadnjem napadu rednega dela je od daleč poskusil Miller McIntyre, vendar žoga (ob nepiskanem očitnem prekršku) ni prišla do obroča.

Blažičev šov v podaljšku
Podaljšek so bolje odprli gostitelji, ki so povedli za tri točke, kar je bilo njihovo prvo vodstvo po uvodni četrtini. Takrat je na sceno stopil Blažič, ki je nanizal 12 zaporednih točk. Ključni so bili trojka in dva zadeta prosta meta, po katerih so Ljubljančani 35 sekund pred koncem pobegnili na 103:98 in srečanje je bilo odločeno.

FMP je zadel 15 trojk iz 34 poskusov, Olimpija 9 od 21. Ljubljančani so izgubili skok s 33:31 in ob tem tekmecu dopustili kar 13 napadalnih skokov.

Igro okusila tudi novinca
V dresu Olimpije sta prvič zaigrali novi okrepitvi. Dominic Artis se v dobrih štirih minutah ni vpisal med strelce, prav tako ne Domen Bratož, ki je bil v igri 15 sekund.

Zmaji se bodo v zadnjih štirih krogih pomerili še z Zadrom doma, Crveno zvezdo v gosteh, Budućnostjo doma in Krko v gosteh.

IZJAVI PO TEKMI
Jurica Golemac: "Čestitke fantom za zmago. Tekmo bi lahko v svojo korist odločili že veliko prej, a to je šport, to je košarka. V fantih je ob koncu rednega dela srečanja zavladala nervoza in zdelo se je, kot da so se bali zmagati. Uspeh v Beogradu je za nas zelo pomemben. Analizirati moramo svojo igro in predvsem popraviti našo igro v obrambi. Prav obramba je ta, ki nas drži pokonci, zato moramo igrati bolje, da lažje dobimo tekme. Prepričan sem o tem, da lahko igramo bolje v obrambi in imamo hkrati boljši skok."

Jaka Blažič: "Na obračunu s FMP-jem sta tehtnico na našo stran prevesili naša volja in motivacija. Potrebovali bomo še nekaj časa, da se dokončno uigramo in pod vodstvom novega trenerja postanemo prava ekipa, toda v Beogradu smo pokazali prve korake. Upam, da bomo tako tudi nadaljevali sezono. Pomembna zmaga. Gostovanje pri FMP-ju je vedno izredno zahtevno, a v Ljubljano se vračamo z zmago."

Krkina vrnitev v zadnji četrtini ni obrodila sadu
Krka je v dvoboju spodnjega dela lestvice doma izgubila proti Ciboni z 69:77, kar je njihov četrti poraz na zadnjih petih tekmah v tem tekmovanju. Novomeščani so brez poškodovanega prvega strelca Glenna Coseyja in Marvina Jonesa, ki je med tednom odšel v Grčijo, vodili le nekaj uvodnih minut. Zagrebčani so hitro prevesili tehtnico na svojo stran in že v prvi četrtini povedli za 12. Najvišjo prednost so si gosti priigrali v tretji četrtini, ko je bilo +16.

Odličen uvod v zadnjo četrtino in delni izid 17:4 sta Krko tri minute in pol pred koncem pripeljala le na točko zaostanka (67:68). A zaključek je popolnoma pripadel Ciboni, ki je Krki do konca dovolila le dve točki. Najboljši strelec Novomeščanov je bil Marko Jošilo z 21 točkami, točko več pri gostih je dosegel Ivan Novačić.

Krka ima v boju za obstanek nadvse zahteven razpored. Prihodnjo nedeljo jo čaka gostovanje pri Igokei, po odmoru zaradi pokalnega tekmovanja bo konec februarja gostila Partizan, nato pa ima še preizkušnji z Mornarjem v gosteh in doma s Cedevito Olimpijo.

Koprčani boljši od Mege
Koprski košarkarji so v nedeljo doma gostili najslabšo ekipo regionalnega tekmovanja Mego Bemax in prišli do tretje zaporedne zmage (93:87).

Primorci so slabše začeli tekmo in presenetljivo proti najslabši ekipi lige v uvodni četrtini za razpoloženimi gosti zaostajali kar za deset točk. A že v drugi so koprski tigri strnili vrste, po razburljivi borbi dobili četrtino s + 11 in na odmor ob polčasu odšli s prednostjo ene točke.

Uspešno so igrali tudi v tretji četrtini in zdelo se je, da bodo tekmo varno pripeljali do konca. A gosti še niso rekli zadnje besede. Mega Bemax je sredi zadnje četrtine povedel s 76:75, vendar je takoj zatem Koprčanom uspel niz 8:0, s katerim so rešili vprašanje o zmagovalcu.

Najbolj razpoložen v vrsti zmagovalcev je bil s 24 točkami Nejc Barič, ki je zbral še sedem skokov in pet podaj, 23 točk je k zmagi dodal Sterling Dupree Gibbs. Pri gostih je največ točk, 22, dosegel Kendrick Perry.