Košarkarji Krke kljub porazu ostajajo v Ligi ABA. Foto: FMP

Za Novomeščane je štela le zmaga. Z njo bi se izognili predzadnjemu, 13. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije za obstanek v ligi. Zaradi poraza v Beogradu so se morali zanesti na Partizan, ki je na drugem koncu mesta gostil Split. Črno-beli so svoje delo opravili z odliko, Dalmatince so ugnali z 80:58 in jih pahnili v dodatne kvalifikacije.

Jure Škifić je bil s 15 točkami skupaj z Vrabcem tretji najboljši strelec Krke. Foto: FMP

Split in Krka imata enak izkupiček po 26 odigranih krogih. Oba sta zmagala po osemkrat, 18-krat sta izgubila. Ekipa iz Splita ima ob enakem številu točk (34) tudi boljšo razliko v koših, a štejejo medsebojni obračuni – in Krka je dobila oba.

Krka na odmor s +3
Novomeščani so bili v prvem polčasu za odtenek boljši tekmec. Prvič so se od Beograjčanov odlepili z delnim izidom 7:0, s katerim so povedli z 9:16, a so gostitelji zaostanek nadoknadili. V drugi četrtini je Krka vodila že s +8 (27:35), a se je FMP znova vrnil, tokrat z delnim izidom 11:3 za izenačenje na 38:38. Mrtvi tek do odmora je s trojko 28 sekund pred koncem polčasa prekinil Rok Stipčević (45:48).

Beograjčani niso vrgli puške v koruzo
V tretji četrtini so varovanci Daliborja Damjanovića nadzorovali potek tekme. Trikrat so vodili s +7 (45:52, 47:54 in 56:63), a so nato v zaključku popustili in Beograjčanom z delnim izidom 7:0 dovolili preobrat. Vseeno je Jure Škifić s trojko 14 sekund pred koncem četrtine poskrbel za vodstvo (66:68) in razburljivo zadnjo četrtino.

Sorodna novica Krka sama kroji svojo usodo, Olimpija potrebuje pomoč Igokee

FMP v zaključek z mirnejšo roko
Tudi v zadnji četrtini je prihajalo do nihanja v igri slovenskega kolektiva. Ta je v obrambi večkrat popustil in dovoljeval lahke koše. Beograjčanom je znova uspel lep delni izid (9:0), po katerem so povedli s +5, vendar jim prednosti ni uspelo ohraniti prav dolgo. Krka se je borila, za kratek čas po košu Nejca Bariča tudi povedla (81:82), a v končnici so imeli domači košarkarji mirnejše roke.

Gostitelji do zmage s prostimi meti
Po osebni napaki Luke Lapornika nad Lazarevićem in zadetih prostih metih je FMP povedel s +3 (88:85), trojko za izenačenje je na drugi strani dobre pol minute pred koncem zgrešil Barič. Novomeščani so se vseeno dokopali do žoge, ki pa jo je Stipčević z netočno podajo izgubil. 34-letnik je nato z osebno napako ustavil napad tekmeca, ki je s prostim metom Jaylena Handsa ušel na neulovljivo prednost. Zmago je osem sekund pred koncem potrdil Marko Radonjić (91:85).